Žižkov v eFotbal areně uhrál bod, Lafata hattrickem zničil Budějovice

Hráči Viktorie Žižkov v nedělním duelu 5. kola Gambrinus ligy v eFotbal areně remizovali se Sigmou Olomouc 2:2. Hosté vedli brankou Schulmeistera z 19. minuty, ve 28. a 42. minutě výsledek otočili Procházka a Lafrance, v 57. minutě Olomouci zajistil remízu Navrátil. V dalším utkání vyhrála Příbram v Hradci Králové 1:0 a Jablonec rozstřílel Budějovice 5:1, Lafata zaznemenal další hattrick.

Kompletní statistiky duelu Č. Budějovice - Jablonec

Českobudějovičtí toužili konečně bodovat a zachránit tak ve funkci trenéra Jiřího Kotrbu, který dostal v týdnu od vedení klubu ultimátum. Buď začnou jeho svěřenci okamžitě sbírat body, nebo bude muset odejít. Na Střeleckém ostrově však začal lépe favorizovaný Jablonec, jenž byl za svou aktivitu odměněn už ve 12. minutě. Jarolím to zkusil z dálky, míč se odrazil od břevna do míst, kde číhal Kopic a ten z voleje levačkou dopravil balon do odkryté brány.

Jenže Severočeši, kterým chyběl kvůli zdravotním problémům záložník Piták, se z vedení neradovali příliš dlouho. Bakala se dostal na pravé straně k centru, nejlepší domácí střelec Ondrášek přeskočil Beneše a hlavou srovnal stav. Jihočechy gól viditelně povzbudil a po pěkné akci mohli dokonce dokonat obrat. Čirkin vysunul Klesu, jenž postupoval z levé strany sám na Špita. Místo přihrávky na Hudsona ale zvolil střelu, s níž si jablonecký gólman poradil. Udeřili tak na druhé straně hosté. Těsně před přestávkou načechral míč Kopic, Hruška centr podskočil a Lafata hlavou neměl problémy skórovat.

Jeden z klíčových momentů pak přišel po změně stran. Čirkin si vytvořil stoprocentní příležitost, jenže z brankového území z otočky přestřelil a Jihočeši za to byli náležitě potrestáni. Po chybné rozehrávce unikl Lafata, těsně za hranicí šestnáctky vypálil a Hruška potřetí lovil míč ze sítě.

"Zelenobílí" se uklidnili a vzápětí měli na kopačkách čtvrtý zásah, Kopic ovšem křížnou ranou bránu o chloupek minul. Gólu se ale hosté nakonec přece jen dočkali, v 73. minutě obdržel Kovařík nádherný pas a lobem si vychutnal budějovického brankáře. Debakl Dynama ještě dovršil v 90. minutě Lafata, jenž po závaru dosáhl na svůj druhý podzimní hattrick v nejvyšší soutěži. Rodák z jihočeského Olešníku má v úvodu sezony parádní formu, v pěti ligových zápasech nasázel již osm branek.

Kompletní statistiky duelu H. Králové - Příbram

Hradečtí vstoupili do utkání s cílem odčinit dvě předchozí porážky. Na soupeře vyrukovali s aktivním pojetím hry a příbramský brankář Hruška musel řešit řadu ošemetných situací. Dvořák ovšem po čtvrtině hry vypálil těsně vedle, Zelený pak těsně přestávkou nevyřešil ideálním způsobem samostatný nájezd a nechal si utéct míč za autovou čáru. Krátce po něm netrefil prostor mezi třemi tyčemi ani Fischer.

Zkraje druhého poločasu tak udeřila Příbram. Odraženého míče za hranicí vápna se chopil Tarczal a krásnou ranou překonal brankáře Lindra. Domácí hráči se nevzdali a trenér Kotal oživil hru dvojím střídáním. Po hodině hry propadl Rezkův centr k nehlídanému Zelenému, který ovšem podruhé v zápase ideální moment ke střelbě prováhal. Pár vteřin poté se do hlavičky opřel Plašil, ale trefil se pouze do míst, kde byl připravený brankář Hruška.

O chvilku později pak spálili Východočeši největší příležitost na vyrovnání. Rozhodčí Mikel totiž nařídil po nepřehledné situaci v hostujícím vápně pokutový kop. Jeho exekuce se zhostil Fischer, nicméně Hrušovku branku vysoko překopl. Marná snaha domácích o bodový zisk ale pokračovala i nadále. Proti Janouškově ráně se zaskvěl pohotový Hruška, který následně zlikvidoval také gólovou střelu Malinského. Příbram tak po dvou utkáních naplno zabodovala, Hradec Králové si naopak připsal na konto třetí porážku v řadě.

Kompletní statistiky duelu Žižkov - Olomouc

Olomoučtí nastoupili v žižkovské eFotbal areně do boje o první kladné body se třemi útočníky, na střídačce však překvapivě zůstali Janotka a Heinz. Domácí nováček však hrál proti vysoce favorizovanému soupeři bez respektu a už v 5. minutě byl v obrovské šanci Nestorovski. Ve stoprocentní pozici přestřelil. Hosté se ujali v 19. minutě vedení hodně šťastně. Nepříliš prudkou přízemní ránu z kopačky Jana Schulmeistera smolně tečoval stoper Lafrance a změnil její směr do opačného rohu branky.

Ještě do přestávky však odvážně hrající Žižkovští výsledek otočili. Ve 28. minutě zahrával Nestorovski trestný kop a kapitán domácíh Tomáš Procházka skóroval hlavou. Obrana hostů na jeho pohyb vůbec nereagovala. Souboje na hřišti se postupně přiostřovaly a výroky sudích ke klidu vůbec nepřispívaly. Převaha domácích narůstala a vyvrcholila ve 42. minutě gólem, který dal francouzský stoper Kevin Pierre Lafrance. Naběhl si na kolmou přihrávku a z těžkého úhlu překonal Šustra na 2:1.

Druhý poločas začala Olomouc s Heinzem na hrotu a velkým tlakem, který provázelo hodně nepřesností, ale v 57. minutě přinesl své ovoce. Navrátil si všiml, že Vaclík nestojí optimálně a pohotově ho přehodil obloučkem na 2:2. Hosté pokračovali v ofenzivní hře, ale proti soustředěné obraně Žižkova byli stále méně nebezpeční. Domácí kouč Martin Pulpit stáhl v 75. minutě ze hřiště útočníka Kaloda, nahradil ho obráncem Machem a změnil rozestavení na 4-5-1. Vpředu zůstával jenom Nestorovski, jehož ze zálohy podporoval střídající Folprecht. V 84. minutě Žižkovští předvedli mimořádně vydařený brejk, jenže Súkenník ho zakončil z pozice u penaltového bodu střelou těsně nad břevno. Tři body mohly zůstat na Žižkově, takhle si Olomoučtí jeden vezou na Hanou a nebudou mít zápornou bilanci v tabulce. Nyní jsou na nule.