Trenér Skotska žádá trest pro Rezka

Trenér skotské reprezentace Craig Levein se domnívá, že by útočník Jan Rezek neměl být národnímu týmu Česka k dispozici v nejbližších dvou zápasech. Podle Skotů hráč nafilmoval v sobotním zápase kvalifikace o postup na ME 2012 pád v pokutovém území, Češi pak z penalty vyrovnali na 2:2.

Levein otevřeně žádá UEFA, aby potrestala českého hráče Jana Rezeka, který podle něj v poslední minutě duelu s Českem nafilmoval v pokutovém území pád a nizozemský sudí Blom odpískal ve prospěch Česka penaltu. Obránce Liverpoolu Danny Wilson po utkání prohlásil, že se mu Rezek přiznal k filmování, sám český fotbalista to popřel.

Češi z penalty v 90. minutě nakonec vyrovnali na konečných 2:2 a v tabulce si udrželi klíčový pětibodový náskok na třetí Skotsko, který je pravděpodobně posune do baráže. "Vzpomínám si na podobný případ, stal se před čtyřmi nebo pěti lety, kdy dostal Mikoliunas distanc na dva zápasy. Nemyslím si, že si Česko zaslouží, aby byl Rezek k dispozici v nejbližších dvou utkáních české reprezentace," uvedl Levein.

Mluvčí Evropské fotbalové unie (UEFA) potvrdil, že řídící orgán evropského fotbalu může Rezka potrestat, uzná-li to za vhodné. "Záleží na tom, zda byl inkriminovaný moment popsán v zápise o utkání. Ale někdy to tam nemusí být a UEFA může sáhnout k dodatečnému trestu," prohlásil.

Rezek zcela jistě přijde o další kvalifikační duel českého národního týmu proti Španělsku, který se hraje 7. října na Letné. Útočník Famagusty nemůže nastoupit kvůli trestu za žluté karty.