Trenér Vodička byl hrubě nespokojen s výkonem svého mužstva

Po posledních třech prohraných utkáních si Hlavice chtěla napravit reputaci před domácími diváky. Roudnice v posledním zápase na hřišti chomutova také nebodovala. A tak se dal očekávat ofenzivní fotbal.

Úvod utkání vyšel lépe domácím. Už ve 2. minutě zahrávali Hlavičtí rohový kop, míč se odrazil k Petráškovi, který pohotově poslal míč do sítě - 1:0. V 8. minutě se uvolnil Hodas a zvýšil na 2:0.Ve 13. minutě nastřelil stejný hráč břevno hostujícího mužstva. Nepříjemné napadání ,nasazení a důraz v osobních soubojích,to zdobylo hru domácího mužstva.Po třech porážkách nechali domácí hráči zapomenout na nepovedené vystoupení z posledních tří kol a domácí derby v rámci okresu doslova odjezdili po zadku.Utkání bylo hodně emotivní a vyhecované. Hráči měli několik brankových příležitostí,více však domácí,kteří sehráli výbornou partii. Agresivita na středu hřiště přinesla domácím úspěch ve 30.minutě, kdy po dalším rohu Schwarze zvýšil exliberecký Novotný na 3:0.

Do druhého poločasu musel domácí tým střídat pro zranění brankáře.Liberec sice začal tlačit,ale domácí hráli zodpovědně do zadu. Rezervě Slovanu se tento zápas nepovedl, po třígólové sprše si vypracovala minimum šancí na zkorigování stavu, největší možnost měl Vlasko čtvrt hodiny před koncem, s jehož střelou měl gólman Hlavice velké problémy, ale nakonec ji kryl. Liberečtí dohrávali zápas v deseti, protože v 83. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučený Štícha.

Trenér Jaroslav Vodička zhodnotil zápas na webu LIberce takto:
„Hlavice nás porazila hlavně v prvním poločase, kdy byla jednoznačně lepším mužstvem. My jsme se nedokázali vypořádat s agresivitou a důrazem a na začátku zápasu jsme nezvládli standardní situace. Někteří naši hráči si asi mysleli, že to na tomhle malém hlavickém hřišti půjde samo. Dnes jsem hrubě nespokojený.“

Sestava Hlavice: Štěpanovský (46´Fillinger)-Novotný,Petrášek,Svojtka,Ježdík -Němec,Veselka,Schwarz,Mizera(75´Grobl),Hodas(82´Benetka),Gulajev

Sestava FC Slovan Liberec B: Kovář - Bína, Zieris, Karisik, Pokorný - Krystan, Štícha, Daniel (46. Suk), Vlasko (81. Beneš) - Kmoníček, Hadaščok (56. Vojta).

Hlavice - Liberec B 3 : 0