Schalke nasázelo čtyřku Freiburgu, Bayern se vrátil do čela

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Hráči Bayernu Mnichov porazili doma Leverkusen bez obránce Michala Kadlece v sestavě jednoznačně 3:0 a vrátili se do čela tabulky před Mönchengladbach. Dařilo se i Schalke, které porazilo Freiburg 4:2.

Hrdinou utkání v Allianz areně byl francouzský špílmachr Franck Ribéry, který připravil pro své spoluhráče první dvě branky. Už v 5. minutě se prosadil Thomas Müller, v devatenácté pak vsítil druhý gól bavorského celku Daniel van Buyten. Konečnou podobu dal výsledku v samém závěru utkání Arjen Robben.

Druhá je Borussia Mönchengladbach, která porazila na domácím trávníku Norimberk s Tomášem Pekhartem v sestavě díky přesné trefě Filipa Daemse z penalty 1:0. Specialista na pokutové kopy se prosadil v 76. minutě a připsal si tak na konto už třetí branku v této sezoně. Borussia, nad níž loni visela hrozba sestupu, má v tabulce 16 bodů, o dva méně než vedoucí Bayern Mnichov.

Loňskému mistrovi Dortmundu zachránil výhru až v 90. minutě Lukasz Piszczek, Borussia tak porazila Mainz i s obráncem Zdeňkem Pospěchem v sestavě na jeho hřišti 2:1 a poprvé po dvou prohraných duelech se radovala z vítězství.

Dařilo se také Schalke, které doma navzdory čtvrteční nečekané rezignaci kouče Ralfa Rangnicka otočilo duel s Freiburgem a zvítězilo 4:2. Hosty nezachránil od porážky ani obránce Pavel Krmaš, jenž nechyběl v základní sestavě. Wolfsburg bez vyloučeného Sotirise Kyrgiakose dokázal vyhrát doma nad Kaiserslauternem 1:0. Na hřišti se přitom neobjevil ani jeden ze tří českých hráčů obou týmů.

Německá liga, 8. kolo:

Mainz - Dortmund 1:2 (1:0)
Branky: 33. Müller - 64. Perišič, 90. Piszczek.
Obránce Zdeněk Pospěch odehrál za domácí celý zápas a v závěru dostal žlutou kartu.

Schalke - Freiburg 4:2 (1:1)
Branky: 33. Farfán, 62. Huntelaar, 67. Holtby, 74. Raúl - 3. Cissé, 83. Jendřišek.
Záložník Schalke Jan Morávek chyběl na soupisce k utkání. Naopak obránce Pavel Krmaš nastoupil v základní sestavě hostů, ale ve 46. minutě střídal.

Augsburg - Hannover 0:0

Wolfsburg - Kaiserslautern 1:0 (0:0)
Branka: 63. Dejagah. ČK: 45. Kyrgiakos (W).
Záložník Jan Polák strávil zápas na lavičce náhradníků Wolfsburgu. Na druhé straně chyběli na soupisce k duelu obránce Jan Šimůnek i záložník Jiří Bílek.

Mönchengladbach - Norimberk 1:0 (0:0)

Branka: 76. Daems z pen.
Tomáš Pekhart odehrál na hrotu útoku Norimberka celý zápas.

Bayern Mnichov - Leverkusen 3:0 (2:0)
Branky: 5. Müller, 19. Van Buyten, 90. Robben.
Obránce Michal Kadlec chyběl v nominaci Leverkusenu na utkání.