Diviš vystřílel výhru Senici nad Dunajskou Stredou

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Dvěma brankami se na domácím vítězství Senice nad Dunajskou Stredou 3:0 podílel český útočník Jaroslav Diviš, jeho týmu momentálně patří třetí místo v tabulce.

Do čela se dostala Žilina, když doma porazila Nitru 2:0. Hosté se od 29. minuty museli obejít bez vyloučeného českého obránce Petra Kaspřáka. Na druhé místo se propadla Trnava, která prohrála s Ružomberkem 0:2.

Slovenská liga, 10. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 2:1 (0:1)
Branky: 51. Šebo, 53. Milinkovič - 26. D. Škutka.
Obránce Radek Dosoudil odehrál za Slovan celý zápas a v 29. minutě dostal žlutou kartu, záložník Jiří Kladrubský strávil v základní sestavě domácích 31 minut, pak ho vystřídal útočník Lukáš Hartig, který v závěru dostal žlutou kartu. Záložník bratislavského celku Ivo Táborský přišel na trávník ve 46. minutě. Obránce Tomáš Hrdlička ani záložník Jan Králík, oba ze Slovanu Bratislava, do duelu nezasáhli.

FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok 0:2 (0:1)
Branky: 41. a 64. Masaryk.
Brankář Martin Raška odchytal za Trnavu celý zápas, stejnou dobu strávili na trávníku i jeho spoluhráči - obránce Jiří Koubský a záložník Martin Vyskočil. Obránci Pavel Malcharek a Patrik Gross do utkání nezasáhli. Na druhé straně odehrál celý duel obránce Tomáš Huber, který dostal žlutou kartu, útočníka Jiřího Skaláka střídal v 90. minutě Serečin. Další Češi v dresu Ružomberku - záložník David Šmahaj a útočníci Tomáš Krbeček, Tomáš Sedláček a Tomáš Vlček na hřišti chyběli.

AS Trenčín - 1. FC Tatran Prešov 4:0 (4:0)
Branky: 23. a 41. Peltier, 4. Godál, 16. Štefánik.
Brankář Jakub Diviš odchytal za Prešov celý zápas, stejný čas strávili na trávníku obránci hostů David Čep a Jan Krob. Jejich spoluhráči, obránci Tomáš Josl a Jakub Heidenreich a útočník Libor Žůrek do duelu nezasáhli.

FK Senica - DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (1:0)
Branky: 25. a 47. JAROSLAV DIVIŠ, 90. Gorosito.
Brankář Petr Bolek odchytal za Senici celý zápas, stejnou dobu strávili na hřišti i obránce domácích Petr Pavlík a útočník Jaroslav Diviš, jenž dal dvě branky Senice. Záložník Tomáš Strnad odehrál v základní sestavě 80 minut a dostal žlutou kartu, záložník Jiří Valenta se dostal na hřiště v 87. minutě, Karel Kroupa odehrál na hrotu útoku 21 minut, poté ho vystřídal Petr Hošek. Obránce Petr Šíma a záložník Jan Kalabiška do utkání nezasáhli. Na druhé straně odehrál celý duel záložník Jiří Kabele, záložník David Helísek strávil v základní sestavě na trávníku 46 minut, poté ho vystřídal útočník Lukáš Matúš. Útočník Jan Kadlec na hřišti chyběl.

MŠK Žilina - FC Nitra 2:0 (2:0)
Branky: 8. Pich, 30. Patrik Mráz z pen. ČK: 29. KASPŘÁK (N).
Útočník Žiliny David Střihavka se na trávníku neobjevil. Obránce Petr Kaspřák nastoupil v základní sestavě Nitry, ale ve 29. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen.