Písek bodoval na domácím hřišti

V sobotu přivítal Písek na svém hřišti juniorku Liberce. A domácí chtěli konečně okusit poocit vítězství. Vždyť naposledy naplno bodovali počátkem září. Liberečtí na tom nejsou o nic lépe, neboť nebodovali již tři kola. A tak se dal očekávat zajímavý zápas.

Lépe do zápasu vstoupili domácí, když se v 9.minutě trefil domácí kanonýr Zušťák. Domácí borec proběhl mezi dvěma bránícími hráči Liberce a pohotovou střelou k levé tyči otevřel skóre - 1:0. Hosté se nenechali touto rychlou brankou vyvést z míry a po čtyřech minutách vyrovnali. Beneš kolmicí vysunul za beky Krystana a ten dokázal šanci využít – 1:1. Po těchto dvou rychlých gólech jakoby obě mužstva vyčkávala. Hrálo se uprostřed hřiště. Za zmínku snad stojí jen akce Malýho, kterému hostující brankář Hosman překazil radost ze skórování pohotovým skokem.

Do druhé půle nastoupili domácí stejně jako do první. Po deseti minutách hry se opět zapsal do tabulky střelců Zušťák. který si ve vápně počkal na Hosmanův pohyb a následně přehodil míč přes libereckého brankáře - 2:1. Na tuto branku mohli hosté opět odpovědět, domácí brankář byl však vždy na místě. A tak se v 75.minutě radovali zase domácí. O góla se tentokrát postaral Štrajt, který přesně zamířil k levé tyči - 3:1.

Trenér Jaroslav Vodičkařekl po zápase pro liberecký web:
„Zásadní rozdíl byl vidět v tom, že našemu mladému mužstvu chybí zakončující útočník, kdyby byl Zušťák na naší straně tak minimálně čtyři góly dal. Herní projev byl z naší strany opět velice dobrý, ale bohužel, nedáváme ani ty nejvyloženější šance a sráží nás vlastní chyby. Každé zkušenější mužstvo by si z Písku aspoň ten jeden bod odvezlo. Pozitivní je ale fakt, že celý zápas odehrál v útoku Lukes, což je ročník narození 1994, a musím ho za jeho výkon pochválit.“

Sestava Písek: Pešula - Šlehofer, Holub, Busta, Pastyrik - Malý, Mašát, Šlajs (90. Listopad), Štrajt, Hřebeček - Zušťák.

Sestava Liberec B: Liberec B: Hosman - Bína, Zieris, Soběslav, Pokorný - Krystan, Suk, Daniel (88. Kraus), Rybanský (85. Werner) - Beneše, Lukes

Písek - Liberec B 3 : 1