Brazilci otáčeli v deseti, kouč Klinsmann s další prohrou

Tým USA vedený novým trenérem Jürgenem Klinsmannem prohrál v domácím prostředí s Ekvádorem 0:1, Brazilci i v deseti otočili zápas v Mexiku z 0:1 na 2:1.

Německý internacionál Jürgen Klinsmann to nemá v nové roli vůbec jednoduché. Američané pod jeho vedením ztratili v krátké době už třetí zápas (Kostarika 0:1, Belgie 0:1 a nyní Ekvádor 0:1) a za 360 minut dokázali dát jen jeden gól a to Hondurasu. Zápas s Ekvádorem rozhodl střídající Jamie Ayovi jedenáct minut před koncem.

Brazilci v na Estadio Corona v Mexiku prohrávali už v 10. minutě vlastní brankou Davida Luize a před přestávkou navíc přišli o vyloučeného Daniho Alvese. I v oslabení ale dokázali zápas otočit. K obratu zavelel Ronaldinho. Ten svůj první gól v reprezentaci od října 2007 zaznamenal z přímého kopu. Vítězství pro Brazílii zařídil po kombinaci s Neymarem zadák Realu Madrid Marcelo.

Přípravné mezistátní zápasy:

USA – Ekvádor 0:1 (0:0)
Branka: 79. Ayovi.

Mexiko - Brazílie 1:2 (1:0)
Branky: 10. vlastní Luiz - 79. Ronaldinho, 84. Marcelo. ČK: 44. Dani Alves (Braz.).