Van Persie vystřelil Arsenalu tři body

Kapitán "Gunners" se poprvé prosadil už po 29 vteřinách hry a zaznamenal tak nejrychlejší gól v dosavadním průběhu nové sezony Premier League. Jenže poté se zdálo, že Sunderland urve alespoň bod, když po půlhodině srovnal z volného přímého kopu bývalý hráč Arsenalu Sebastian Larsson.

Poslední slovo měl ale Van Persie, který v 82. minutě vystřelil partě trenér Arsena Wengera tři body. Většinu zápasu odehrál za Arsenal také český záložník Tomáš Rosický.

West Bromwiche zaznamenal první domácí vítězství v této sezoně Premier League, když porazil Wolverhampton 2:0, a unikli ze sestupového pásma.

Newcastle prodloužil šňůru zápasů bez porážky poté, co v neděli remizoval s Tottenhamem 2:2. Nerozhodný výsledek zachránil "Strakám" v 86. minutě střídající Shola Ameobi. United si tak upevnili čtvrté místo v tabulce, Spurs jsou šestí.

První anglická liga, 8. kolo:

West Bromwich Albion - Wolverhampton 2:0 (1:0)
Branky: 8. Brunt, 75. Odemwingie.
Útočník Roman Bednář nebyl v dresu West Bromwiche k utkání nominován.

Arsenal - Sunderland 2:1 (1:1)
Branky: 1. a 82. Van Persie - 31. Larsson.
Záložník Tomáš Rosický odehrál v základní sestavě Arsenalu 76 minut, poté střídal.

Newcastle - Tottenham 2:2 (0:1)
Branky: 48. Ba, 86. Sh. Ameobi - 40. Van der Vaart z pen., 68. Defoe.