S takovou obranou se nedá hrát 3.liga, míní po debaklu trenér Hulína

Ke svému poslednímu podzimnímu zápasu zajížděl Hulín na hřiště Hlučína. Oba soupeři měli před tímto zápasem stejný bodový zisk a tak se dal čekat zajímavý zápas.

Už ve 2. minutě se doslibné šance dostal hostující Pospíšil, který potáhl akci, přihrál Lacigovi, jehož střelu brankář Pavlenka vyrazil před Rokose, který se nakonec bezúspěšným skluzem pokoušel dotlačit míč do branky. To bylo ze strany hostů vše. Aktivity se ujali domácí a hulínští se nestačili divit. V 5.minutě promáchl při odkopu brankář Dubcov, Opic nepohrdl nabídnutou šancí a míč uklidil do sítě - 1:0. Neuběhly ani 2 minuty a domácí Hanusovou střelou do šibenice zvýšili na 2:0. Domácím narostla křídla. V 15. minutě to zkusil individuálně Opic, jeho střelu ale chytil Dubec. Pak přišla 17. minuta a skóre se znovu měnilo ve prospěch domácího Hlučína. Centr ze strany usměrnil k tyči hlavičkou Hanus - 3:0. Spartak vystrčil růžky v 32. minutě poté, co Laciga prostrčil míč na Pospíšila, ten vběhl do pokutového území a z úhlu levou nohou mířil vedle branky.

Do druhé půle nastoupili domácí pod dojmem dostatečného náskoku a upustili z nasazení. Toho se nažili využít hulínští, kteří byli ve druhém poločase aktivnějším mužstvem. V 53. minutě Laciga vybojoval míč, předložil jej Dvořáčkovi, který však střelu ze záklonu namířil nad branku. V 61. minutě Mršťák centrem hledal znovu Dvořáčka, ten však v ideální pozici podklouzl, Rokosovu dorážku zblokovala domácí obrana.
Domácí brankář Pavlenka se vytáhl proti přímému kopu Dvořáčka z 62. minuty, kdy zakroucený míč do šibenice vytáhl nad břevno. Tato aktivita však ne a ne být proměněna v branku. A tak udeřili zase domácí. Na míč z rozehrané standardní situace naskočil Hanus a svým hattrickem zvýšil již na 4:0.
Jen malou útěchou byl nepřímý kop Lacigy v 81. minutě, na nějž si naběhl Otruba a patičkou poslal míč do Hlučínské sítě - 4:1. Totální debakl Hulína završil v 90.minutě Koubek, který hlavičkou zvýšil na konečných 5:1 pro domácí Hlučín.

Hodnocení trenéra na domácím webu Hulína:
"Co bych k tomu dodával. Vyjedeme ven, inkasujeme pět branek. Domácí nakopla Dubcova chyba a s takovou obranou se nedá hrát 3. liga."

Sestava Hlučín: Pavlenka – Štefek, Čelůstka, Coufal R., Coufal V. – Kosňovský, Mozol, Mucha (58. Koubek), Ondrušík (69. Skřehot) - Hanus, Opic (79. Linet).

Sestava Hulín: Dubec – Matějka, Zlámal, Dostál, Pácl – Pospíšil (46. Kutňák), Kadlec (65. Otruba), Dvořáček, Mršťák – Laciga, Rokos (85. Dočkal).

Hlučín - Hulín 5 : 1