CSKA Moskva v Poháru UEFA skončil

Obhájce vítězství v Poháru UEFA CSKA Moskva se s letošním ročníkem soutěže loučí už po základní skupině. Rozhodla o tom výhra Heerenveenu nad Levski Sofia 2:1, kterou v poslední minutě zařídil Hanssen a poslal tak přemožitele ostravského Baníku do jarních bojů.

Osm týmů mělo ze skupin E až H postup jistý už před zápasy posledního kola. Ve středu se k nim vedle Heerenveenu přidaly ještě AS Řím, Basilej a Bolton. V jarním pokračování Poháru UEFA bude hrát 32 celků včetně osmičky, která do soutěže přešla z Ligy mistrů.

CSKA Moskva už po odehrání svých čtyř zápasů jen s napětím sledoval, zda díky souhře okolností proklouzne do jarních bojů. Dlouho se zdálo, že Moskvané dostanou šanci titul obhajovat díky tomu, že Olympique Marseille zdolal Dinamo Bukurešť 2:1.

V souběžně hraném utkání Heerenveenu a Levski Sofia se ale od ruského velkoklubu štěstí odvrátilo. Heerenveen sice před středečními zápasy figuroval na posledním místě a s Bulhary dokonce doma prohrával, jenže Samarasova trefa z 54. minuty a Hanssenův šťastný gól z úplného závěru katapultovaly nizozemský tým dál na úkor CSKA.

CZ Bělehrad nedotáhla do úspěšného konce výtečně rozehraný duel na hřišti Štrasburku

Drama se odehrálo také ve skupině E. Basilej prohrála na půdě AS Řím 1:3 a pomalu se se soutěží loučila. Jenže Crvena Zvezda Bělehrad nedotáhla do úspěšného konce výtečně rozehraný duel na hřišti vedoucího Štrasburku. Srbský tým měl už dvoubrankový náskok a postup na dosah, ale vymstilo se mu osudové selhání v závěrečné desetiminutovce. Gameirovo vyrovnání ze čtvrté minuty nastavení tak na dálku rozradostnilo basilejský tým.

Ve skupině H doprovodily Zenit Petrohrad do jarního pokračování FC Sevilla a Bolton. Tomu v duelu se španělským klubem stačila i remíza, naopak Besiktasi Istanbul už nebylo nic platné vítězství 3:1 v Guimaraesi.

Stuttgart se může pyšnit tím, že jako první tým letos dokázal ve skupině G, v níž byli tři postupující známi už před finišem, porazit a vstřelit branku dosud suverénnímu Rapidu Bukurešť. Gómezovi se za 37 minut hned dvakrát povedlo to, o co se v minulých třech zápasech marně pokoušeli střelci Šachtaru Doněck, Rennes a PAOK Soluň. Rapid jen zkorigoval zásluhou Burdujanovy branky deset minut před koncem. V druhém duelu mužstev, která již neměla naději na postup, rozstřílela Soluň francouzský klub Rennes 5:1.