Anglie odčinila šokující prohru s Řeckem, Haaland dostal s Norskem pět gólů v Rakousku

Aktualizováno
Rakušané se radují z gólu do sítě Norska
Rakušané se radují z gólu do sítě NorskaJOE KLAMAR / AFP
Fotbalisté Anglie po nečekané čtvrteční domácí porážce 1:2 s Řeckem v neděli ve skupině B Ligy národů vyhráli ve Finsku 3:1. Albion nepodlehl Seveřanům ani ve třináctém utkání, před měsícem je v Londýně porazil 2:0. Rakousko rozstřílelo Norsko 5:1.

Skóre na Olympijském stadionu v Helsinkách otevřel zblízka v 18. minutě Jack Grealish, jehož 23. října čeká s Manchesterem City zápas v Lize mistrů s pražskou Spartou. Pojistku přidal v 74. minutě povedenou ranou z přímého kopu Alexander-Arnold, na nějž navázal Rice. V závěru snížil Hoskonen. Finsko prohrálo v letošním ročníku LN i čtvrté utkání.

Úřadující vicemistři Evropy Angličané nadále ztrácejí tři body na vedoucí Řeky, kteří doma zdolali Irsko 2:0. Krátce po změně stran rozhodl Bakasetas, v nastavení přidal pojistku střídající Mantalos. Za domácí od 72. minuty nastoupil slávistický záložník Zafeiris.

Rakousko v Linci rozstřílelo Nory i díky dvěma brankám Arnautovice, přičemž tu druhou dal z penalty. Seveřanům nepomohl ani kanonýr Halaand, který se ve čtvrtek s 34 brankami stal nejlepším střelcem v historii norské reprezentace. Útočník Manchesteru City tentokrát neskóroval.

Norsko nadále vede skupinu B3, bodově se ale na něj vedle Rakouska dotáhlo i Slovinsko, které zásluhou Mlakara zvítězilo v Kazachstánu 1:0.

Ve třetí výkonnostní lize C Severní Makedonie vyhrála v Arménii 2:0 a Faerské ostrovy remizovaly s Lotyšskem 1:1. V "déčku" Malta zdolala Moldavsko 1:0 a Lichtenštejnsko remizovalo bez branek s Gibraltarem.

Skupina B2:

Helsinky: Finsko - Anglie 1:3 (0:1)

Branky: 87. Hoskonen - 18. Grealish, 74. Alexander-Arnold, 84. Rice.

Skupina B3:

Almaty: Kazachstán - Slovinsko 0:1 (0:0)

Branka: 55. Mlakar.

Linec: Rakousko - Norsko 5:1 (1:1)

Branky: 8. a 49. z pen. Arnautovic, 58. Lienhart, 63. Posch, 71. Gregoritsch - 39. Sörloth.