Zápas premiér. Kuchta v Dánsku poprvé odehrál 90 minut a otevřel si střelecký účet v lize

eFotbal / ČTK
Jan Kuchta dal první ligový gól v novém působišti.
Jan Kuchta dal první ligový gól v novém působišti.FC Midtjylland
Čekal celkem dlouho ale nakonec se dočkal. Útočník Jan Kuchta (27) v dánském Midtjyllandu prolomil gólové sucho, jeho první ligový gól ale na výhru nestačil. Český útočník v šestém ligovém zápase za úřadující dánské mistry pouze mírnil prohru 2:3 v Sönderjyske.

Reprezentační útočník se prosadil v 63. minutě hlavou po centru Christiana Sörensena z levé strany hřiště a snížil na 1:2. V dresu úřadujích dánských mistrů dal druhý gól, ten první vstřelil před měsícem v pohárovém utkání proti druholigovému Hillerodu.

Hosté i přes Kuchtův zásah nakonec prohráli 2:3 a po druhé porážce za sebou je v čele tabulky vystřídala zásluhou lepšího skóre Kodaň.

Reprezentační forvard podepsal na konci srpna s dánským mistrem čtyřletou smlouvu. Proti Sönderjyske odehrál poprvé v novém působišti plnou porci 90 minut. V týmu se sídlem v Herningu hraje také český obránce Adam Gabriel, v duelu 12. kola se však nevešel ani na lavičku náhradníků.