Dočkal s Ondráškem si podmaňují norskou ligu

V nejvyšší norské soutěži se daří českým krajánkům. Když Rosenborg Trondheim vyhrál o víkendu nad Sogndalem 3:0, ve střelecké listině dvakrát figuroval i český záložník Bořek Dočkal.

Obě branky vstřelil exliberecký hráč z penalt v 70. a 75. minutě. Poté, co se opakovaně prosadil i v Evropské lize, patří momentálně k nepostradatelným článkům sestavy norského obra, který je v průběžné tabulce třetí.

Jen v ligové soutěži totiž třiadvacetiletý Dočkal nasbíral již osm gólů a v týmu trenéra Jana Jönssona je nejlepším střelcem.

Gólově byl vidět i jiný český hráč - stejně starý útočník Zdeněk Ondráček, jenž uzavíral skóre zápasu Tromsö - Strömsgodsetem a podobně jako Dočkal, také on je ve svém celku gólově nejpotentnější.

Někdejší vysoký střelec Dynama České Budějovice byl autorem čtvré branky, kterou dosáhl v poslední minutě duelu. Tromsö tak průběžného lídra soutěže dokonale zaskočilo.

Celkově už se třiadvacetiletý rodák ze Strakonic prosadil v sezóně podesáté a v tabulce střelců se dotáhl na druhého Angana z Molde, což je vzhledem ke skutečnosti, že ve svém týmu nezahrává penalty, slušná bilance. Vedoucí Durdič, jenž dal o dva góly více, však není daleko...