Duklu na zájezdu v Boleslavi popravily věže Magera s Johanou

Hráči Mladé Boleslavi v nejvyšší soutěži chytili formu, což stvrdili dnešní přesvědčivou výhrou 3:0 nad pražskou Duklou. Boleslav soupeře po přestávce zaskočila standardními situacemi, po nichž se dvakrát prosadil obránce Johana a jednou útočník Magera, který domácí poslal do vedení. Pokaždé nahrával záložník Brunclík.

Mladá Boleslav vyhrála třetí z posledních čtyř zápasů a o skóre předstihla dosud páté Brno. Dukla, která Boleslavi podlehla potřetí za sebou, je s dvoubodovou ztrátou sedmá.

Dukla ve městě automobilů vůbec nepřipomínala celek, který útočil na třetí výhru za sebou. Boleslav v souboji týmů s dobrou aktuální formou ukázala víc touhy a zaujetí, soupeře důsledným napadáním vůbec nepustila k jeho tradiční kombinační hře. A i když se Boleslav ztěžka dostávala za obranu Dukly, brankář Pražanů Rada musel být stále ve střehu.

Poprvé jej prověřil hlavičkou po standardní situaci domácí kapitán Johana, po půlhodině si zaběhl za hostující beky Kysela, jehož lob ale Rada pokryl včasným vyběhnutím. Aktivitou hýřil i levý bek Bořil, jedna z jeho střel skončila těsně vedle tyče.

Domácí velkou snahu ve vedoucí gól přetavili až po poločase. A začali úřadovat ze standardních situací, zahrávaných záložníkem Brunclíkem. V 50. minutě jeho trestný kop hlavou prodloužil Nešpor a důrazný Magera na druhé tyči míč nacpal za brankovou čáru.

Magera při gólové oslavě netajil svoji euforii: poté, co část podzimu strávil na mladoboleslavské farmě v třetiligovém Kolíně, pro něj byl dnešní zásah v druhém ligovém utkání za sebou velkou satisfakcí.

Pražanům jako by první trest nestačil. Nejenže se dál vůbec nedostávali do hry, ale chvíli po první inkasované brance neuhlídali při rohu domácího kapitána Johanu, který prudkou hlavičkou přesně po roce v nejvyšší soutěži oslavil vstřelenou branku. Šestatřicetiletého stopera první zásah navnadil: za dalších pět minut si na Brunclíkův roh naskočil znovu a v lize po více než deseti letech zažil "dvougólový" zápas.

Po druhé Johanově trefě už tak odevzdaná Dukla přišla o zbytky nadějí na možné stíhání Boleslavi v závěrečné půlhodině. Boleslav si v pohodě vychutnala první letošní vítězství o tři branky, tým z Julisky naopak poprvé v sezoně vyšel střelecky naprázdno a téměř po měsíci prohrál.