V ligové tečce Neymar řádil, zařídil všechny góly Santosu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Poslední kolo brazilské Serie A patřilo dvacetileté hvězdě Santosu Neymarovi, který svůj tým dovedl k domácí výhře nad celkem Palmeiras (3:1), jehož čeká příští sezónu až druhá nejvyšší soutěž.

Santos, kterému patří osmá příčka, ale může být ještě předstižen Cruzeirem a Internacionalem, v Sao Paulu prohrával od páté minuty, ale vyrovnání netrvalo dlouho. Po Neymarově asistenci vyrovnal již po čtvrthodině hry útočník Victor Andrade.

Ve 23. minutě proměnil Neymar pokutový kop, který byl nařízen za faul na jeho osobu a pár minut před odchodem do šaten dokonal v pokutovém území obrat přesně mířenou střelou. V utkání měl i další šance, nastřelil břevno a byl nejlepším mužem zápasu.

V právě skončeném roce zaznamenal Neymar dohromady 34 ligových branek, které se mu podařilo vsítit ve třiatřiceti startech. Potentnější sezónu ještě v kariéře neměl - v roce 2011 vstřelil 17 gólů, rok předtím 31.

Ve druhém sobotním utkání se rozešlo Flamengo a Botafoto smírně 2:2. V dresu domácích se prosadil bývalý střelec CSKA Moskva Vágner Love, za hosty měl podíl na první trefě nizozemský veterán Clarence Seedorf, jenž předložil přesnou přihrávku Sassáovi.