Juventus postoupil přes AC Milán, v semifinále narazí na Lazio

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Juventus dokázal zvítězit ve čtvrtfinále italského poháru. Na domácím hřišti v prodloužení rozhodl o postupu do další fáze černohorský fotbalista Mirko Vučinić. Juventus přehrál rivala AC Milán 2:1 a v semifinále narazí na Lazio Řím.

Skóre zápasu otevřel AC Milan už v šesté minutě. Z hranice velkého vápna po přihrávce Boatenga přesně k levé tyči zamířil dvacetiletý útočník EL Shaarawy.

Vzápětí jen o pár centimetrů minul ex-milánský Matri. V třinácté minutě srovnal z přímého kopu přesnou střelou přes zeď Giovinco.

Po čtvthodině hry se postaral o pozdvižení Mexes, který poslal pozdním skluzem na zem střelce prvního gólu domácích. Za faul viděl žlutou kartu.

Ve třicáté minutě mohl strhnout vedení na stranu Juventusu znovu Giovinco. Domácí forvard po kolmici za obranu postupoval na Amelia, ve velké rychlosti ale ztratil kontrolu a výsledná střela z nouze zamířila mimo tři tyče.

Druhý poločas o výsledku nerozhodl a v Turíně se prodlužovalo. Pět minut před koncem první půle nastavení se trefil za domácí střídající Vučinić, když z hranice malého vápna překonal bezmocného Ameliu. Ve zbytku prodloužení Juventus odolal tlaku a vítězství už si sebrat nenechal.

Juventus měl rekordní podzim. V úvodní části sezony nasbíral 44 bodů. V tomto ohledu ho předčila jen Barcelona. V prvním utkání nového roku svou formu z jara nepotvrdil a odevzdal všechny body Sampdorii. Nepovedený vstup do druhé půlky sezony se hráčům Staré dámy podařilo dnes odčinit.