Inter se trápil, nakonec ale přes Boloňu postupuje

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Inter Milán dokázal v souboji s Boloňou vybojovat postup do semifinále italského poháru. Vítězství a postup mu vystřelil Ronocchia až v prodloužení.

Pět zápasů a jen dvě výhry. Takovou měl před dnešním zápasem bilanci favorit z Milána. V předchozím duelu ale na domácím hřišti uhrál Inter tři body proti poslední poslednímu týmu tabulky Seria A a v poháru chtěl na vítězné vlně pokračovat. Kouči Andrea Stramaccionimu se do sestavy ještě před zápasem s Pescarou vrátil zraněný Mudingayi. Na marodce zůstal Walter Samuel.

Hostující Bologna si v minulém kole překvapivě poradila s velice silnou Neapolí, příštím soupeřem viktorie Plzeň v Evropské lize. V domácí soutěži drží šest bodů náskok před poslední Pescarou.

V první půli se nechali domácí favorité překvapivě zatlačit hráči Bologny na vlastní polovině a věnovali se převážně důslednému bránení. Ve dvacáté minutě pálil Alessandro Diamanti, jeho střelu obránci Interu zblokovali.

Kolem třicáté minuty hráči Interu získali převahu, ze které vytěžili i vedoucí gól. Deset minut před koncem první půle poslal milánský celek do vedení povedenou trefou do levého horního rohu branky Fredy Guarin.

V druhé půli milánský tým bránil těsné vedení. V 74 minutě chtěl pojistit postup střelou z hranice velkého vápna střídající Palacio, jeho střela ale gólem neskončila.

Převaha domácích nakonec vyústila branku. Na 2:0 zvyšoval iniciativní Palacio, který si našel místo ke střele mezi třemi obránci Bologni a překonal Agliardiho.

Inter trochu polevil a rytmus hry začali od osmdesáté minuty zápasu určovat hosté. Po faulu, za který domací Pereira obdržel žlutou kartu, zahrávala Bologna přímý kop. Míč si na místo prohrešku postavil Alessandro Diamanti a naprosto bezchybně zakroutil balon do brány. Bezmocný Hananovic jeho střelu nehnutě sledoval.

Tři minuty nato dokončila Bologna jízdu za vyrovnáním a nečekaně si vynutila prodloužení. Krásný centr do vápna Interu tečoval Manolo Gabbiadini.

Do prodloužení nastoupily oba týmy dost nabroušeně. V první desetiminutovce rozdal sudí zápasu Luca Banti hned tři žluté karty.

Ve druhé půli prodloužení se ke gólovce prosadil sólovou akcí Zanetti. Ani dvě sřeli mu však ke vstřelení kýžené branky nestačily. Jeho úsilí zabránila tyč.

Prodloužení se hrálo ve vysokém tempu nahoru dolů, prakticky neexistoval střed hřiště. Krátce před závěrečným hvizdem dokázal zabránit penaltovému rozstřelu Andrea Ranocchia, který hlavou rozhodl zápas ve prospěch Interu a poslal svůj tým do semifinále.

Inter Milán : Boloňa FC

3:2 (1:0) Branky: 34. Guarin, 77. Palacio - 81. Diamanti, 84. Gabbiadini, 118. Ranocchia