Chelsea porazila Arsenal a stáhla náskok United

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Za vytrvalého sněžení vytěžila Chelsea z městského derby s Arsenalem výhru 2:1. O vítězný gól se postaral z pokutového kopu Frank Lampard. Ve druhém nedělním utkání remizoval Tottenham s Manchesterem United 1:1.

Arsenal, stále bez českého záložníka Tomáše Rosického, nevstoupil do derby s Chelsea špatně a už v páté mintě mohl zmrazit tribuny na Stamford Bridge Olivier Giroud, jeho střela ale těsně minula levou tyč branky Petra Čecha.

Dokonale se však prokázalo pravidlo nedáš – dostaneš, jelikož o minutu později převzal dlouhý nákop Cesara Azpilicuety bravurně Juan Mata a střelou pod břevno nedal Wojciechu Szczesnymu šanci zasáhnout. Hosté zřejmě oprávněně protestovali, jelikož v zárodku akce uprostřed hřiště Ramires fauloval Francise Coquelina.

S rychlou odpovědí přispěchal Santi Cazorla, ale Čech jeho dalekonosnou ránu vyrazil na rohový kop.

Poté se opět ukázal domácí Ramires, tentokrát v příhodnějším světle. V pokutovém území se chytrou kličkou snažil vyhnout brankáři Szczesnymu, který jej ovšem povalil na zem a z nařízené penalty Frank Lampard bezpečně navýšil náskok Blues.

Dva obdržené góly za šestnáct minut Arsenalem očividně otřásly a ve zbytku poločasu si již vážnější příležitost nevypracoval.

Druhé dějství však odstartoval mnohem aktivněji. Po standardní situaci se k odraženému míči dostal Per Mertesacker, avšak střelou pouze do brankáře Čecha potvrdil, že zakončení nohou není zrovna jeho silnou stránkou.

Snížení se však hosté přeci jen dočkali, když Cazorla výtečnou přihrávkou vyřadil ze hry pět fotbalistů Chelsea a Theo Walcott technickou střelou podél Čecha oslavil páteční podpis nového kontraktu s Gunners.

Kýžené vyrovnání však dlouho nepřicházelo, nebezpečnější naopak byla spíše Chelsea. Nevýrazného Fernanda Torrese nahradil Demba Ba, který se po protiútoku vyhnul i brankáři Szczesnymu, avšak jeho střele do opuštěné brenky se do cesty na poslední chvíli postavil dobíhající Thomas Vermaelen.

Belgický zadák o chvíli později zahrozil na druhé straně, ale z přímého kopu přízemní střelou netrefil branku. Arsenal sice svého soupeře v posledních minutách zamknul do pokutového území, nicméně víc než hlavičku Girouda nad branku si již nevypracoval.

Manchester United vstoupil do zápasu na půdě londýnského Tottenhamu dobře, když od 25. minuty po hlavičce Robina van Persieho vedl. Pro nizozemského kanonýra to byl již osmnáctý gól v sezoně. "Rudí ďáblové" pak mohli mnohokrát děkovat gólmanovi Davidu De Geovi, jenž zneškodnil nejednu velmi těžkou střelu. V nastaveném čase ovšem míč nevyboxoval ideálně, čehož využil Lennon, po jehož přihrávce do odkryté branky skóroval Dempsey.