Real dohrával ve Valencii v devíti, ale postup mu neunikl

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Madridský Real přijel do Valencie v pozici týmu s dvougólovým náskokem. Ohledně postupových ambic do semifinále Španělského královského poháru tedy byl favoritem.

Na stadionu Mestalla se čekalo na první gól zápasu až do 44. minuty. Ke smutku domácích příznivců překonal brankáře Guaitu pětadvacetiletý francouzský kanonýr Karim Benzema, jenž zužitkoval přesnou přihrávku Xabiho Alonsa.

Těsně po změně stran musel jít po červené kartě, jíž obdržel Fábio Coentrao, "Bílý balet" do deseti, čehož hned v 52. minutě využil argentinský záložník Alberto Costa, jenž pokořil gólmana Adána, jenž nahradil v bráně madridského celku Casillase již po sedmnácti minutách hry. Důvodem bylo zranění palce.

Oslabený a v poslední době nedisciplinovaný Mourinhův tým, v němž dvě minuty před koncem uviděl červenou kartu také rychlík Angel di María, už však žádné další branky neinkasoval a po celkovém výsledku dvojzápasu 3:1 pronikl do semifinálové fáze Copa del Rey.

Ve druhém středečním utkání rozdrtila Sevilla Zaragozu a po bezgólové remíze z prvního zápasu bezpečně postoupila mezi nejlepší čtyři celky soutěže. V dresu vítězů o sobě dal dvěma brankami vědět sedmadvacetiletý španělský reprezentant Álvaro Negredo, po jedné trefě přidali Rakitič a Manu.

Ve čtvrtek jsou na programu odvety v Málaze a v Seville. Málaga bude bojovat o postu s Barcelonou, Betis s Atlétikem Madrid.

Copa del Rey - středeční zápasy:

Valencia - Real Madrid 1:1 (1:1) (52. Costa - 44. Benzema), první zápas 0:2, postupuje Real.
Sevilla - Real Zaragoza 4:0 (36. a 67. z pen. Negredo, 45. Rakitic, 90. Manu), první zápas 0:0, postupuje Sevilla.