Sparta remizovala s čínským mistrem s Lippim na lavičce

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Úvodní přátelský zápas Sparty v rámci herního soustředění ve španělském Jerezu skončil remizou. Jediný gól českého mužstva vstřelil Lukáš Vácha, pro kterého to byla premiérová trefa v rudém dresu. Od úvodního hvizdu poprvé v zimní přípravě nastoupil i záložník Ladislav Krejčí, kterého po návratu z Františkových Lázní trápilo lehké zranění.

Sparťané zahájili utkání velmi aktivně. Během úvodních patnácti minut se postupně dostal do šancí Václav Kadlec, a Pepa Hušbauer trefil z dvaceti metrů břevno. Sparťanský záložník vyzkoušel brankářovu pozornost i ve dvacáté minutě, ale byl z toho pouze roh.

Čínský mistr vedený trenérem Marcello Lippim a v útoku s Lucasem Barriosem (ex Dortmund) o sobě dal vědět poprvé po pětadvaceti minutách hry, kdy právě Barrios sám před Vaclíkem vystřelil slabě a sparťanský brankář míč v pohodě chytil. Sparta dál zkoušela střelecké štěstí, ale Krejčího pokus brankář vyrazil a Vácha poslal míč vedle tyče. Devět minut před poločasem tak udeřil soupeř. Centr z levé strany Vaclík vyrazil na hranici vápna, kde byl jako první Zhang Linpeng, jenž poslal míč do sítě – 0:1.

Na začátku druhého poločasu byl aktivní Bekim Balaj, jenž nahradil Davida Lafatu o přestávce. Jenže ani jeho volej po centru Vidličky se v 60. minutě neujal. Zaslouženého vyrovnání se sparťané dočkali deset minut před koncem zápasu. Krejčí rozehrál rohový kop nakrátko s Matějovským, který přihrál na hranici vápna Váchovi a ten se technickou střelou k levé tyči postaral o úvodní gól Sparty na soustředění ve Španělsku – 1:1.

"Co se týče mého gólu, tak jsem byl připravený na to, že míč půjde na mě, bylo to domluvené s Markem. Pepa Hušbauer udělal velmi důležitý krok dopředu, díky čemuž jsem byl před vápnem úplně sám a měl dostatek času připravit si míč a vystřelit," prozradil exliberecký záložník.

V závěrečné desetiminutovce sice sparťané nepustili soupeře téměř za polovinu hřiště, ale vítěznou trefu se jim vstřelit nepodařilo. Úvodní zápas soustředění ve Španělsku tak skončil remízou.

"Zápas hodnotím pozitivně, protože jsme se utkali s vítězem loňského ročníku čínské nejvyšší soutěže a byla to velmi cenná a zajímavá konfrontace. Hráli jsme velmi pracovitě, záměrně jsme chtěli většinu hráčů nechat na hřišti po celou dobu utkání. Vytvářeli jsme si hodně slibných příležitostí, které jsme ovšem neproměnili a soupeř nás po jedné vydařené akci potrestal. Kluci ve druhém poločase svůj výkon ještě zlepšili a vystupňovali tempo hry, z čehož pramenilo vyrovnání. Jsem rád, že měli stále vůli utkání otočit a bojovali až do závěrečného hvizdu. Gól jsme vstřelili po chytře rozehraném rohu, po kterých jsme hrozili již v prvním poločase, jsme rádi, že to vyšlo. Hráče jsme i v závěrečných minutách hnali dopředu za vítěznou brankou, chuť po vítězství na nich byla vidět, ale bohužel se nám další gól nepodařilo vstřelit," hodnotil zápas na klubovém webu trenér Vítězslav Lavička.