Kucka sestřelil Udinese, Neapol brala bod, Inter tvrdě narazil

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Fiorentina se dokázala oklepat s prohry s Juventusem a na stadionu Artemia Franchiho rozdrtila Inter Milán 4:1. V barvách "Fialek" si připsali po dvou trefách jak jednadvacetiletý Srb Adem Ljajič, tak o dva roky starší Černohorec Stevan Jovetič.

Čestný úspěch hostů zaznamenal tři minuty před koncem italský reprezentant Antonio Cassano, na více už se však vítěz Ligy mistrů z roku 2010 nezmohl. Milánský tým potvrdil špatnou formu na hřištích soupeřů, kde ve všech soutěžích už podeváté za sebou nevyhrál a osmkrát z toho prohrál.

Montellův celek se po dvanácté výhře v sezóně přiblížil pátým "Nerazzurri" na rozdíl jednoho bodu a pokračuje tak v bojích o účast v pohárové Evropě.

Dvanáctá Sampdoria Janov si dokázala z neapolské půdy odvézt bod za bezgólovou remízu. Soupeř Plzně v Evropské lize, který má v kádru nejlepšího střelce Serie A Cavaniho, tak v posledních dvou domácích utkáních nedokázal vstřelit gól.

Hráči Neapole nenapravili čtvrteční domácí debakl 0:3 od Plzně v Evropské lize. Druhý tým italské ligy nevyužil stoprocentně sobotní prohru vedoucího Juventusu Turín s AS Řím a na čelo tabulky ztrácí čtyři body.

V základní sestavě Neapole nechyběly tradiční opory, které proti Plzni nenastoupily, nebo začaly pouze na lavičce, jako Marek Hamšík, Gökhan Inler či Paolo Cannavaro.

V prvním poločase však byl na stadionu San Paolo aktivnější janovský celek a domácí několikrát podržel brankář Morgan De Sanctis. Po změně stran přidala na aktivitě i Neapol, ale několika dobrými zákroky se tentokrát blýskl hostující gólman Sergio Romero.

Trenér "Azzurri" Walter Mazzarri, jehož tým se představí ve Štruncových sadech v rámci odvety 2. kola Evropské ligy ve čtvrtek, v neděli nasadil sestavu: De Sanctis - Campagnaro, Cannavaro, Britos (61. Pandev) - Mesto, Behrami, Inler (77. Džemaili), Armero (61. Zuňiga) - Hamšík - L. Insigne, Cavani.

O záchranu bojující Janov si vyšlápl na Udinese a Di Nataleho a spol. udolal před domácími diváky 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil již v prvním poločase exsparťanský záložník Juraj Kucka, jenž byl v lednu spojován s odchodem do AC Milán.

Italská liga - 25. kolo:

Catania - Boloňa 1:0 (42. Almiron)
FC Janov - Udine 1:0 (33. Kucka)
FC Turín - Bergamo 2:1 (42. Cerci, 87. Birsa - 75. Denis z pen.)
Neapol - Sampdoria Janov 0:0
Pescara - Cagliari 0:2 (53. a 61. Sau)
Fiorentina - Inter Milán 4:1 (13. a 65. Ljajič, 33. a 55. Jovetič - 87. Cassano)