Obrat Galatasaray nastartoval prvním gólem v Turecku Sneijder

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Lídr turecké Süper Lig Galatasaray nastupoval k domácímu utkání proti patnáctému Ordusporu v roli jasného favorita. Didiera Drogbu, jenž dosud odehrál v tamní soutěži 27 minut a připsal si jeden gól, čekal první ligový duel v Türk Telekom Areně.

Domácí však prožili černou první půli - v 15. minutě si vstřelil vlastní gól záložník Selçuk İnan a těsně před odchodem do kabin rozesmutněl istanbulské ochozy hostující rumunský útočník Bogdan Stancu, jenž překonal brankáře Musleru z pokutového kopu.

Mužstvo trenéra Terima ale nesložilo zbraně a v průběhu druhého dějství otočilo výsledek v během dvanácti minut. K obratu zavelel po necelé hodině hry nizozemský špílmachr Wesley Sneijder, jenž při svém pátém startu v turecké lize zaznamenal premiérovou trefu za nového zaměstnavatele a dílo dokonal sedmadvacetiletý reprezentační kanonýr Burak Yilmaz, který vstřelil třináctý a čtrnáctý gól v sezóně, čímž se propracoval do čela střelecké tabulky.

Didier Drogba, jenž na hřišti pobyl 87 minut, vyšel oproti ligové premiéře tentokráte naprázdno. Gólovou tečku a rozhodující úder do rozhárané defenzívy Ordusporu, na jehož lavičce sedí známý argentinský odborník Héctor Cúper, pak přidal İnan, jenž tak napravil vlastní gól z úvodu utkání. Osmifinalista Ligy mistrů, který pojede do Gelsenkirchenu s výsledkem 1:1, si pojistil vedení v turecké lize, kterou vede s náskokem šesti bodů před druhým Fenerbahce.

23. kolo turecké ligy:

Galatasaray - Orduspor 4:2 (0:2)
Branky: 58. Sneijder, 68. a 70. Yilmaz, 78. Ínan - 15. Ínan (vlastní), 45. Stancu (penalta).