Tévez na Etihad Stadium koncertoval

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V semifinále se Wigan utká s Manchesterem City, kterému postup hattrickem vystřílel Argentinec Carlos Tévez. Domácí si v druhém čtvrtfinálovém zápase sobotního programu poradili s druholigovým Barnsley 5:0.

"Citizens", vítězové trofeje z roku 2011, nastoupili proti poslednímu týmu druhé ligy bez několika opor. Trenér Roberto Mancini nechal na lavičce brankářskou jedničku Joe Harta, kanonýr Sergio Aguero a kapitán Vincent Kompany dokonce nebyli vůbec v nominaci.

I tak však Manchester bez problémů soupeře přehrával a po jedenácti minutách šel do vedení zásluhou Téveze. Na 2:0 zvyšoval o čtvrt hodiny později Aleksandar Kolarov, na něhož navázal další trefou znovu Tévez, který svému spoluhráči předtím asistoval.

Pět minut po přestávce dokonal argentinský kanonýr hattrick, když z voleje uklidil střelou k tyči přihrávku Nasriho. Skóre zápasu uzavřel v 65. minutě David Silva.

Čtvrtfinále Anglického poháru:

Everton - Wigan 0:3 (30. Figueroa, 31. McManaman, 33. Jordi Gómez)
Manchester City - Barnsley 5:0 (II) (11., 31., a 50. Tévez, 27. Kolarov, 65. Silva).