Real nasázel Levante bůra, Barca odpověděla rovněž pěti brankami

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Realu Madrid v 30. kole španělské ligy sice v zápase s Levante jako první inkasovali, ale nakonec zvítězili jasně 5:1 a ztrácejí na vedoucí Barcelonu 10 bodů. Dvěma góly se na vysoké výhře podílel střídající Mesut Özil. Trenér José Mourinho nechal v generálce na úterní odvetu Ligy mistrů proti Galatasarayi na lavičce od začátku zápasu také Cristiana Ronalda. Pěti góly se zaskvěla i Barcelona, která rozstřílela Mallorku.

Real prohrával po půlhodině utkání, když se střelecky prosadil Michel. Za pět minut však odpověděl domácí Gonzalo Higuaín. Levante přitom bylo až do dnešního zápasu posledním ligovým týmem, proti kterému argentinský útočník neskóroval. Za další tři minuty se zahrávání pokutového kopu ujal Kaká a svou druhou brankou v patnácti zápasech, do kterých v tomto ligovém ročníku zasáhl, poslal "Bílý balet" do vedení.

Domácí zpečetili výhru až v posledních šesti minutách. Nejprve po Higuaínově přihrávce skóroval Ronaldo, který zaznamenal 29. ligovou trefu. Dvěma zásahy pak uzavřel skóre na konečných 5:1 Özil. Real stáhl vedení Barcelony, která má však večerní zápas s Mallorkou k dobru.

Deportivo La Coruňa v záchranářském duelu zdolalo Zaragozu 3:2. Domácí, kteří v dosavadním průběhu soutěže šestnáctkrát prohráli, dosáhli na třetí vítězství v řadě. V posledních třech kolech jsou tak paradoxně nejlepším týmem soutěže, když jako jediní naplno bodovali.

La Coruňu poslal do vedení v 11. minutě Portugalec Bruno Gama, o pět minut později však jeho krajan na druhé straně Helder Postiga vyrovnal z pokutového kopu. Hosté šli pak zásluhou Paco Montaňése do vedení, Deportivo však ještě do přestávky stačilo reagovat přesnou přízemní střelou z hranice malého vápna v podání Carlose Marcheny.

Ke třem bodům pomohl La Coruni po přestávce hostující obránce Abraham Minero, který si nejprve vstřelil vlastní branku a deset minut před koncem zápasu byl po druhé žluté kartě vyloučen. Domácí tým se tak odlepil ode dna tabulky a na 18. místě ztrácí na svého dnešního soupeře jediný bod.

Španělská liga - 30. kolo:
San Sebastian - Málaga 4:2 (21. Vela, 24. De La Bella, 30. Griezmann, 51. Martínez - 43. Morales, 70. Santa Cruz)
Real Madrid - Levante 5:1 (87. a 90. Özil, 36. Higuaín, 39. Kaká z pen., 84. Ronaldo - 31. Michel)
La Coruňa - Zaragoza 3:2 (11. Gama, 40. Marchena, 56. vlastní Minero - 16. Postiga, 35. Montaňés)
Barcelon - Mallorca 5:0 (20., 37. a 46. Fábregas, 22. a 39. Sánchez)