Juventus měl s poslední Pescarou nečekané problémy

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Juventusu v 31. kole italské ligy zdolali na domácím hřišti poslední Pescaru 2:1 a tabulku vedou s náskokem 12 bodů. Obhájce titulu se proti ligovému nováčkovi dlouho nemohl prosadit, nakonec však díky dvěma trefám Mirka Vučiniče získal očekávané tři body.

Juventus rozhodl o výhře až v závěrečné dvacetiminutovce. Giuseppe Rizzo v pokutovém území stáhl Artura Vidala, uviděl červenou kartu a hosté museli dohrávat utkání v deseti hráčích. Nařízenou penaltu Vučinič proměnil. Na oslavu gólu si stáhl trenýrky a zamával s nimi fanouškům, za což obdržel žlutou kartu. Nejlepší střelec Juventusu zaznamenal devátou ligovou trefu a jeho proměněná penalta byla zároveň jeho stou brankou v nejvyšších soutěžích. Za dalších pět minut se po přihrávce Kwadwa Asamoaha Vučinič prosadil technickou střelou podruhé.

Pescara i v deseti dokázala snížit po individuální akci Emannuela Cascioneho. Na vyrovnání však již poslední tým tabulky nedosáhl, připsal si sedmou porážku v řadě a s 21 body zůstává poslední.

Boloňa remizovala na domácím hřišti s FC Turín 2:2. Domácí prohrávali od 25. minuty, kdy míč zblízka hlavou dorazil za brankovou čáru Paulo Barreto.

Boloňa dokázala vyrovnat dvacet minut po přestávce, kdy se opět hlavou prosadil po přesném centru Panajotise Kone. Domácí pak byli po trefě Tiberia Guarenteho blízko výhře, v nastaveném čase však z poslední akce zápasu udeřil Rolando Bianchi. Boloni patří dvanácté místo, Turín je čtrnáctý a na svého dnešního soupeře ztrácí bod.