Bakoš: Měl jsem kopec šancí, na to jsem nebyl zvyklý

Pro Plzeň se stal hrdinou, když dvěma góly zařídil vítězství 2:1 nad Teplicemi. V útočníkovi Markovi Bakošovi ale v závěru utkání pořádně hrklo, když Severočeši v první minutě nastaveného času snížili na rozdíl jediné branky a následně z rohového kopu útočili na vyrovnání. V Bakošovi prý v tu chvíli ožily vzpomínky na předloňský duel s pražskou Slavií, která v Plzni dokázala vyrovnat na konečných 2:2 právě dvěma slepenými brankami ze samého závěru utkání.

Bakoš byl rád, že se dnes historie v plzeňský neprospěch neopakovala. "Když šly Teplice na poslední roh, strach jsem měl. V takových chvílích se může stát cokoliv, je to vrtkavé. A já si opravdu vybavil ten zápas se Slavií, kdy jsme za pár minut přišli o dvoubrankový náskok," líčil po utkání Bakoš.

Dva roky staré utkání se Slavií Bakoše straší dodnes. Plzeň při své první jízdě za mistrovským titulem už málem slavila jasný triumf, když slávisté Kisel s Černým při závěrečném vzepětí zařídili remízu. V neděli Plzeňany vystrašil pro změnu konžský útočník Francis Litsingi, který se trefil v první minutě nastaveného času.

"Takže jsem moc rád, že jsme to dotáhli k vítězství. Ale nebyla to žádná sranda. Chvíli nám trvalo, než jsme se proti Teplicím začali prosazovat," řekl slovenský útočník, který sám soupeře zlomil svými trefami ve 41. a 46. minutě.

Na jaře se trefil už pětkrát, celkově v sezoně nastřádal už devět tref. A mohl dát i hattrick, protože do šancí se dostával často, byť se občas pohyboval netradičně na postu podhrotového hráče. "Trenér chtěl, abych hrál spíš u hrotu, ale mě to pořád táhlo spíš k té záloze. A stejně jsem měl kopec šancí. Na to jsem nebyl zvyklý," líčil s úsměvem nejlepší plzeňský kanonýr v rozehraném soutěžním ročníku.

Slovenského reprezentanta těšilo i to, že Plzeň díky výhře nad Teplicemi znovu poskočila do čela ligové tabulky, byť jen díky lepšímu skóre před pražskou Spartu. Bakoš by si po dvou letech rád připomněl mistrovskou euforii. Upozorňuje ale na to, že kromě Sparty bude Plzeň ještě bojovat i s třetím Jabloncem a čtvrtou Olomoucí, byť už tito soupeři mají větší ztrátu. "Ale před Jabloncem máme k dobru jen šest bodů, což nic moc neznamená. Za dva zápasy může být po náskoku. Vždyť my jsme minulý rok měli ztrátu už devět bodů a nakonec hráli do posledního kola o titul," přemítal Bakoš.