Ajax opět ovládl Eredivisie a slaví 32. titul

Nizozemský Ajax slaví dvaatřicátý ligový titul. Slavný celek tak pouze potvrdil svou dominanci z posledních let, když se stal mistrem potřetí v řadě. O prvenství rozhodl Ajax v předposledním kole, kdy zvítězil nad Tilburgem vysoko 5:0.

Skóre načal již ve 12. minutě Sigthorsson, po necelé půlhodině hry se trefil Eriksen a bylo jasno. Dvacet minut před koncem se do listiny střelců zapsal ještě Fischer a v posledních deseti minutách výhru domácích zpečetili Jong a Hoesen.

Ajax má před konečným 34. kolem náskok čtyř bodů před druhým PSV Eindhoven, který doma porazil Nijmegen 4:2. PSV tak nezíská titul, což povede k odstoupení kouče Dicka Advocaata, jenž titul přislíbil a v opačném případě chtěl po roce ve funkci skončit. Jeho místo by měl zaujmout dosavadní asistent Phillip Cocu.

Opět se potvrdila pověst jedné z nejofenzivnějších soutěží, když v devíti zápasech padlo 38 branek, což je průměrně více jak čtyři góly na zápas.