Monaku vystřílel výhru hattrickem Riviére

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Obávaná útočná dvojice nováčka francouzské Ligue 1 Monaka Radamel Falcao a Emmanuel Riviére se znovu činila. V nedělním utkání 2. kola znamenaly jejich góly výhru Monaka nad Montpellier v poměru 4:1, Riviére dokonce zaznamenal hattrick.

První domácí zápas v prvoligové sezoně začalo Monako parádně. Už v osmnácté minutě proměnil pokutový kop Radamel Falcao. Jenže Montpellier, které v minulém kole uhrálo cennou remízu 1:1 s mistrovským PSG, rychle srovnalo. Na centr z pravé strany si naskočil Montaňo a hlavou rozvlnil síť.

Těsně před přestávkou se ale poprvé v zápase prosadila také další ofenzivní posila Monaka Emmanuel Riviére. Po kontaktu s obráncem se od něj odpoutal a chytrým lobem vrátil domácím vedení.

Radovat se mohl Riviére v zápase ještě dvakrát. Nejdříve zblízka usměrnil do branky rohový kop Carraska a v závěru dovršil dorážkou na hranici ofsajdu hattrick.

To už hráli hosté bez vyloučeného Congreho. Monako se po výhře 4:1 vyhouplo v tabulce na průběžnou druhou příčku za Lyon, který má o gól lepší skóre.

Francouzská liga, 2. kolo:

AS Monako - Montpellier 4:1 (2:1)
Branky: 44., 57. a 81. Riviére, 18. Falcao z pen. - 24. Montaňo. ČK: 63. Congre (Montpellier).

Lorient - Nantes 2:1 (1:1)
Branky: 39. Aboubakar, 61. Aliadiére - 17. Veigneau.

Paris Saint Germain - Ajaccio 1:1 (0:1)
Branky: 86. Cavani - 9. Pedretti.