Hráči Sevilly, kteří jsou jedním ze soupeřů Liberce v základní skupině Evropské ligy, prohráli ve 4. kole španělské ligy v dramatické koncovce s Barcelonou 2:3. Katalánský tým si v úvodu ročníku udržuje stoprocentní bilanci a se shodným skóre se dělí o první místo v tabulce s Atléticem Madrid.

Barcelonu poslal do vedení v prvním poločase Dani Alves a v 76. minutě zvýšil vedení svým šestým gólem v sezoně Lionel Messi. O čtyři minuty později ale na jeho trefu odpověděl Ivan Rakitič a v 90. minutě měli hosté na dosah remízu, když se po rohu trefil Coke. Domácí ale ve čtvrté minutě nastavení dokázali odpověděl zásluhou střídajícího Alexise Sáncheze.

Trenér Sevilly Unai Emery nasadil sestavu: Beto - Coke, Cala, Navarro, Moreno - Mbia (58. Trochowski), Cristóforo (69. Marin) - Samperio (84. Rabello), Rakitič, Vitolo - Gameiro.

Vítěznou šňůru v úvodu sezony natáhlo na čtyři zápasy i Atlético Madrid, které porazilo 4:2 nováčka z Almeríe a dělí se s Barcelonou o vedení. Svěřence Diega Simeoneho poslala do vedení v 15. minutě parádním volejem posila z Barcelony David Villa, druhý gól přidal z penalty Diego Costa.

Na snížení Rodriho odpověděl po přestávce z přímého kopu Tiago a krátce nato Koke. V poslední minutě zkorigoval skóre na konečných 2:4 Aleix Vidal. Atlético vyhrálo úvodní čtyři utkání v sezoně poprvé od ročníku 1995/96, kdy se radovalo z posledního titulu.

Španělská Primera Division - 4. kolo:

Atlético Madrid - Almería 4:2 (15. Villa, 37. Diego Costa z pen., 64. Tiago, 67. Raúl García - 40. Rodri, 90. Vidal), Levante - San Sebastian 0:0, Barcelona - FC Sevilla 3:2 (36. Alves, 75. Messi, 90.+4 Alexis - 80. Rakitič, 90. Coke).