Gólové hody ve Španělsku, Real se dostal před Barcu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Real Madrid ve španělské lize porazil doma Villarreal 4:2 a dotáhl se bodově na vedoucí Atlético, které má ale večerní zápas s Almerií k dobru. Dvěma brankami se na tom podílel francouzský útočník Karim Benzema, který gólově zastoupil distancovaného Cristiana Ronalda. Portugalský útočník si odpykává třízápasový trest kvůli vyloučení v městském derby s Atléticem.

Ukázal Real svůj vliv? Sudí, který vyloučil Ronalda, dostal flastr...

Skóre otevřel už po sedmi minutách Gareth Bale, který využil chybu Josého Antonia Dorada a samostatný únik dotáhl do úspěšného konce. Pro čtyřiadvacetiletého záložníka to byla devátá ligová branka v sezoně. Bale se podepsal i pod druhý gól, na který přihrál Karimu Benzemovi. Hosté stihli ještě do poločasu zareagovat přesnou trefou Maria Gaspara. Dvacet minut po změně stran ale vrátil "Bílému baletu" dvougólové vedení Jesé.

Villarreal dokázal utkání ještě jednou zdramatizovat po precizně provedeném přímém kopu Mexičana Giovaniho Dos Santose, ale tři body pro domácí zpečetil ranou k pravé tyči znovu Benzema. Ten je po Ronaldovi s 12 góly druhým nejlepším střelcem klubu.

Španělská liga - 23. kolo:
Valencie - Betis Sevilla 5:0 (44. a 68. Paco, 41. Mathieu, 62. Feghouli, 79. Vargas)
Vallecano - Málaga 4:1 (26. a 63. Falqué, 28. Arbilla, 45.+1 Larrivey z pen. - 72. Jakovenko)
Real Madrid - Villarreal 4:2 (25. a 76. Benzema, 7. Bale, 64. Jesé - 43. Mario, 69. Dos Santos)