Barcelona zvládla derby díky Messiho penaltě

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Fotbalisté Barcelony zvítězili ve 31. kole španělské ligy díky brance Lionela Messiho z penalty v městském derby nad Espaňolem 1:0. Před večerními zápasy se tak posunuli na první místo tabulky před Atlético Madrid, které čeká utkání na hřišti čtvrtého Bilbaa.

5 fotbalových bestií, které možná straší obránce i ve spaní

První poločas barcelonského derby nabídl množství šancí. Na straně Espaňolu se dvakrát do slibného zakončení dostal útočník Pizzi, za konkurenční FC mohli skórovat Neymar nebo Messi.

V druhé půli převzali svěřenci trenéra Gerarda Martina iniciativu, jediný gól zápasu však padl až z pokutového kopu v 77. minutě, který byl nařízen po ruce obránce Javiho Lópeze. Exekuce se ujal Messi a po střele doprostřed branky si připsal svoji 23. trefu v sezoně.

Espaňol již zareagovat nedokázal, v 83. minutě navíc dostal červenou kartu gólman Kiko Casilla, který hrál rukou mimo šestnáctku. Domácí již předtím využili všechna tři střídání, takže do branky se musel postavit bek López. S nezvyklou rolí si poradil statečně a předvedl dva úspěšné zákroky.