Atlético otočilo duel v Bilbau a zůstává první

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Atlética Madrid otočili zápas 31. kola španělské ligy v Bilbau a vyhráli 2:1. Zůstávají tak na prvním místě tabulky o bod před Barcelonou, která zvítězila díky brance Lionela Messiho z penalty v městském derby nad Espaňolem 1:0.

5 fotbalových bestií, které možná straší obránce i ve spaní

Bilbao, které je v tabulce čtvrté, již v šesté minutě vedlo zásluhou Ikera Muniaina, jenž přehodil vyběhnutého brankáře Thibauta Courtoise. Madridský tým zareagoval o šestnáct minut později: Diego Costa se trefil ve čtvrtém ligovém zápase v řadě a připsal si 25. trefu v sezoně. V tabulce střelců je druhý, dva góly za Cristianem Ronaldem z Realu Madrid.

V 55. minutě domácí bránící hráč tečoval míč přesně na hlavu Kokemu, který vstřelil rozhodující gól jinak vyrovnaného utkání. Atlético vyhrálo v La lize páté utkání za sebou.

První poločas barcelonského derby nabídl množství šancí. Na straně Espaňolu se dvakrát do slibného zakončení dostal útočník Pizzi, za konkurenční FC mohli skórovat Neymar nebo Messi.

V druhé půli převzali svěřenci trenéra Gerarda Martina iniciativu, jediný gól zápasu však padl až z pokutového kopu v 77. minutě, který byl nařízen po ruce obránce Javiho Lópeze. Exekuce se ujal Messi a po střele doprostřed branky si připsal svoji 23. trefu v sezoně.

Espaňol již zareagovat nedokázal, v 83. minutě navíc dostal červenou kartu gólman Kiko Casilla, který hrál rukou mimo šestnáctku. Domácí již předtím využili všechna tři střídání, takže do branky se musel postavit bek López. S nezvyklou rolí si poradil statečně a předvedl dva úspěšné zákroky.