Di María pohřbil Německo téměř sám, Albion vysvobodil Rooney

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V Německu se odehrála repríza finálové zápasu uplynulého světového šampionátu. Anglie si do Wembley pozvala soupeře ze Skandinávie - Norsko. Dánsko doma podlehlo Turecku.

Robben mu chybět nebude. Co řekl Čech o Van Persiem?

Úřadující mistr světa hostil na své půdě Argentinu. Došlo tak na opakování finálového utkání z Brazílie. Do utkání lépe vstoupili hosté. V 20. minutě se po přihrávce di Maríi prosadil Agüero. Uběhlo dalších 20 minut a Argentina vedla už o dvě branky. Tentokrát se trefil Lamela a opět po přihrávce di Maríi.

Zápas začal mít rozměry debaklu, když na začátku druhého poločasu vstřelila Argentina dva góly. Trefil se Fernández po nahrávce di Maríi. Posledně jmenovaný navýšil na 4:0. Začátek druhého poločasu měl bláznivý průběh. V 52. minutě snížil Schürrle. Stíhací jízda Němců skončila gólem na 2:4. Argentincům se vydařila odveta za prohrané finále mistrovství světa.

V dalších zápasech Turecko porazilo Dánsko na jeho hřišti, Rusko si smlslo na Ázerbájdžánu, Angličané horko těžko porazili Norsko.

Německo - Argentina 2:4 (0:2)
52. Schürrle, 78. Götze (Podolski) – 20. Agüero (di María), 40. Lamela (di María), 47. Fernández (di María), 50. María

Sestava Německa: Neuer (46. Weidenfeller) – Grosskreutz, Ginter, Höwedes (77. Rüdiger), Durm – Kramer, Kroos (71. Kroos) – Schürrle (58. Müller), Reus, Draxler (34. Podolski) – Gomez (58. Götze)
Sestava Argentiny: Romero (80. Andujar) – Zabaleta, Demichelis, F. Fernandéz, Rojo – Biglia, Mascherano – di María, Perez (46. Augusto) – Lamela (68. Gago), Agüero (84. Gaitán)

Anglie - Norsko 1:0 (0:0)
68. Rooney z pen.

Sestava Anglie: Hart – Stones (81. Chambers), Jones, Cahill (84. Jagielka), Baines – Oxlade-Chamberlain (70. Delph), Henderson, Wilshere (70. Milner), Sterling – Rooney (C) (70. Welbeck), Sturridge (89. Lambert)
Sestava Norska: Nyland – Elabdellaoui, Nordtveit, Forren, Linnes (36. Flo) – Skjelbred (C) (69. Elyounoussi), Johansen, Jenssen (88. Pedersen) – Daehli (57. Konradsen), King (77. Nielsen), T. Elyounoussi (78. Kamara)

Dánsko - Turecko 1:2 (1:0)
35. Agger (pen.) – 55. Sahan, 90+2. Tufan (Turan)

Sestava Dánska: Schmeichel – Bjelland, Ankersen, Agger, Boilesen – Kahlenberg, Kvist, Eriksen, Schone – Hojbjerg, Bendtner
Sestava Turecka: Kivrak – Gülüm, Toprak, Özek, Gönül – Topal, Inan, Özyakup, Sahan, Erkin – Yilmaz