Sparta nesplnila cíl. V bitvě s FCSB ji brzdily nepřesnost a chyby. Co dalšího zápas ukázal?

Sparta v zatím nejtěžší zkoušce sezony neuhrála výsledek, jaký si přála. Výhodu domácího prostředí v úvodním duelu 3. předkola Ligy mistrů proti rumunskému FCSB proměnila jen v remízu 1:1. Sen o postupu do základní skupiny Ligy mistrů tak sice žije, ale Letenští chtěli za týden mířit na půdu soupeře s náskokem. Nic takového se nekoná. Snahu nelze českému mistrovi upřít, ale hlavním znakem hry Sparty byla nepřesnost. V rozehrávce i v koncovce, kde Pražany vysvobodil vyrovnávací trefou střídající Victor Olatunji. Jaké jsou další postřehy z utkání?

Ofenzivní trojzubec nezlobil

Trojzubec Lukáš Haraslín, Jan Kuchta, Veljko Birmančevič v minulé sezoně deptal defenzivy soupeřů jako na běžícím pásu, jenže proti FCSB souhra tolik neklapala. Kuchta jen protáhl střelecký půst o další zápas, Birmančevič to sice zkoušel, ale neměl kliku. Stejně jako Haraslín, v první půli asi nejlepší ze sparťanů. Tutovku měl na noze ve 36. minutě, v minulé sezoně by nejspíš míč skončil v síti, tentokrát ale prosvištěl jen nad brankou. "To byla velikánská šance ze skvělé pozice. Tady se musí trefit branka," pokáral bývalý kanonýr Jan Koller slovenského reprezentanta. A bývalý útočník Sparty v roli experta stanice Nova Sport 1 jen souhlasil. "V první půli to byl nejlepší hráč zápasu, ale tady musí trefit branku," konstatoval. Gólman FCSB za první půli nemusel krotit žádnou střelu, po přestávce zasahoval čtyřikrát.

Zdroj: AC Sparta Praha