Stačilo deset centimetrů a byl to gól, popisuje Vašek

Těžkou úlohu měl v sobotním utkání s outsiderem z Kladna brankář ostravského Baníku Petr Vašek. Jeho tým sice vyhrál 1:0 zásluhou střelce Václava Svěrkoše, ale rozhodně se nedalo říci, že by se devětadvacetiletý gólman ve své svatyni nudil. "Hlavní je, že jsme úvodní krok zvládli, teď se nám bude hrát lépe," uvedl na webových stránkách Baníku.

Vašek se měl po celý zápas co ohánět. Kladenští, kteří při utkání na Bazalech oblékli dresy domácího celku, protože ty jejich se rozhodčímu Kovaříkovi barevně nezdály, se nehodlali smířit s rolí outsidera a na branku Baníku vyslali hned několik nebezpečných střel. Se všemi si ale Vašek poradil, i když leckdy s vypětím všech sil.

Gólem zaváněla hlavně Zachariášova hlavička z prvního poločasu, kterou domácí gólman zázračně uklidil do bezpečí. "Bylo to fakt na poslední chvíli. Jak jsem to vyrazil, tak míč šel deset centimetrů od brány," vybavuje si důležitý moment.

Neméně práce měl Vašek ve druhé půli, kdy ho hodně pozlobili Šisler a Cigánek. "Nebezpečná byla hlavně Cigánkova střela. Dva hráči stáli přede mnou. Neviděl jsem to. Kdyby míč někdo třeba jen lehce tečoval, bylo by to asi hodně zlé," domnívá se.

Příští týden se Ostravští utkají s nevyzpytatelným Jabloncem, který v sobotu vyhrál na půdě Zlína rovněž 1:0.

[ 3.8.2008 - eFotbal.cz | Foto: MARSfoto ]