Chelsea na úvod dominovala, United jen remizovali

[b]Aktualizováno.[/b] Suverénním výkonem vstoupili do nového ročníku anglické ligy fotbalisté londýnské Chelsea. V zápase s Portsmouthem od začátku dominovali a již v první půli si zajistili tříbrankové vedení, které po změně ještě o jeden zásah navýšili. Prvním čistým kontem v sezoně se prezentoval český brankář Petr Čech. Chelsea tak hned na úvod získala náskok před svým úhlavním rivalem v boji o titul Manchesterem United, který ztratil remízou s Newcastlem.

Jednička české reprezentace působila jistým dojmem a všechny ošemetné momenty před svou brankou řešila s přehledem. Podobně si vedli i spoluhráči v poli, kteří Portsmouth od začátku zatlačili do obrany a kombinační hrou si vytvářeli jednu šanci za druhou. Na vedení tak čekali jen 12 minut, než Ballack chytrou přihrávkou uvolnil Joea Colea, který mířil přesně k tyči.

Ještě do poločasu vedení navýšili hlavou Anelka, který potvrdil střeleckou formu z přípravy, a Lampard. Ten proměnil pokutový kop za ruku v pokutovém území.

Po změně stran již Chelsea zápas kontrolovala, navíc v závěru dalekonosnou ranou završila výhru na 4:0 posila Deco. Nový trenér Chelsea Luiz Felipe Scolari tak prožil povedenou premiéru v Premier League.

Manchester, který nastoupil hned bez několika hráčů základního kádru včetně největší hvězdy Cristiana Ronalda, začal souboj s Newcastlem velkým tlakem, ovšem hostující brankář Given předvedl tři famózní zákroky. A tak udeřilo na druhé straně: Martins si zcela volný naskočil na roh a hlavou otevřel skóre.

Jenže z vedení se Newcastle radoval jen minutu, než Fletcher po Giggsově centru srovnal. Ve zbytku zápasu se již nenašel žádný úspěšný střelec. Obhájce titulu tak doma získal jen bod.

Hrdinou úvodního kola se stal útočník Aston Villy Agbonlahor, který svému týmu zajistil vítězství nad Manchesterem City třemi góly během osmi minut druhé půle. Postaral se tak o první hattrick nové sezony a o jeden z nejrychlejších v historii ligy.

Výsledek - 1. kolo:

Chelsea - Portsmouth 4:0 (12. J. Cole, 26. Anelka, 45. Lampard z pen., 89. Deco)
Aston Villa - Manchester City 4:2 (68., 74. a 76. Agbonlahor, 47. Carew - 64. Elano z pen., 90. Čorluka)
Manchester United - Newcastle 1:1 (24. Fletcher - 23. Martins).

[ 17.8.2008 - ČTK l Foto: goal.com ]