Manchester neoslnil, ale tři body získal

Obhájce titulu Manchester United dokázal i bez řady opor udolat Portsmouth a z Fratton Parku si veze cenné tři body. O jedinou branku zápasu se postaral Darren Fletcher.

Pompey se dostali do dobré šance již po 12 sekundách hry, Papa Boupa Diop však úspěšný nebyl. Krátce na to na druhé straně střílel Wayne Rooney, brankář David James byl připraven. Anglický brankář si poradil i s přímým kopem Paula Scholese.

Na druhé straně se po pěkné kombinaci dostávali do šance Peter Crouch a Jermain Defoe, vše však včas zastavil Patrice Evra. Chvíli poté právě francouzský krajní obránce odcentroval z levé strany a Sol Campbell ani Sylvain Distin nedokázali uhlídat skórujícího Fletchera.

Těsně před přestávkou to mohlo být už 2:0 ve prospěch hostů. Rooney si nádherně zpracoval míč na hranici vápna, rychle se s ním otočil a pohotově vystřelil. Jeho rána si však cestu mezi tři tyče nenašla.

Ve druhém poločase se hrálo zejména ve středu hřiště. Domácí tým se do šancí dostával jen poskrovnu a když už něco vymyslel, brankář Edwin Van der Sar to hravě vyřešil. V závěru zápasu mohl ještě zvýšit Carlos Tévez, ani on však úspěšný nebyl.

"Rudí ďáblové" si tak po výhře připisují tři body a zařazují se do popředí tabulky, hned za vedoucí dvojici Chelsea - Liverpool. Pompey naopak zůstávají poslední, navíc s mizerným skórem 0:5.