Rozjezd Brna v lize zarazili fotbalisté Mladé Boleslavi

[b]Aktualizováno.[/b] Fotbalisté Brna po slibném vstupu do první ligy poprvé klopýtli, když v dohrávaném utkání čtvrtého kola podlehli na domácím trávníku Mladé Boleslavi 0:2. Obě branky dnes padly v prvním poločase, skóre otevřel v 18. minutě Sylvestre a druhý gól přidal těsně před přestávkou Rajnoch.

Před utkáním namlsaní brněnští fanoušci kalkulovali, jak vysoké vítězství potřebuje jejich tým k návratu na první příčku před pražskou Spartu, realita byla však zcela jiná. Mladá Boleslav dávala od prvních minut domácím najevo, že si přijela pro bodový zisk. Pevnou obrannou hráz doplňovala běhavá a technicky vybavená středová řada, kterou s přehledem dirigoval Rajnoch a po levé straně se často pouštěl do brejků aktivní Poláček.

Brňané hráli křečovitě, jejich výkonu chyběl pohyb. A když se po deseti minutách několikrát jejich akce zastavily na pozorné defenzivě protivníka, ztratili jistotu. Ve 12. minutě se dostal po standardní situaci k zakončení domácí obránce Trousil, jeho tvrdá rána se odrazila od obránců a rychlý brejk čtyř hráčů proti dvěma domácím zadákům zakončil Poláček nepřesnou střelou. Od té chvíle už Boleslav převzala režii zápasu do svých rukou.

O pět minut později po rohovém kopu vykopl brankář Bureš na poslední chvíli Rajnochovu hlavičku. Z následného útoku už rozhozená domácí obrana poprvé kapitulovala. Poláček po narážečce vrátil míč Sylvestremu, který únik ze strany zakončil přesnou střelou k protilehlé tyči.

V kombinačních akcích Brna začala po obdržené brance převládat nepřesnost a bezradnost. Taktika nakopávaných míčů do vzdušných soubojů na hostující zadáky neplatila, staticky hrající domácí fotbalisté postrádali i důraz v osobních soubojích. Těsně před přestávkou završil brněnské trápení Rajnoch, jehož polovysoká střela z 22 metrů zapadla k tyči.

V poločase trenér Uličný stáhl nedůrazného Kalivodu, jemuž oslava šestadvacátých narozenin na hřišti nevyšla. Do hry přišel uzdravený obránce Dvorník a Švejnoha se posunul na kraj středové řady. Změna ale výkon Brňanů neoživila. Také proto, že Mladá Boleslav dokonale utěsnila obrannou hráz. Brankáře Millera sice dvakrát v rozmezí pěti minut po hodině hry překonal Došek, v obou případech ale rozhodčí Tacina odmával postavení mimo hru.

V závěrečných dvaceti minutách boleslavský trenér Hapal už prostřídal sestavu do defenzivního ladění a na hrotu útoku zůstal osamocený Papadopulos.

I když Brňané vystupňovali tlak, gól nedali. Devět minut před koncem brankář Miller neudržel Marečkovu dělovku, dorážející Besta ale trefil jenž gólmana. Výborně chytající Miller zneškodnil i tvrdou střelu střídajícího Baláže.

Výsledek:

1. FC Brno - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:2)

Branky: 18. Sylvestre, 45. Rajnoch. Rozhodčí: Adam - Gallo, Tacina. ŽK: Došek - Kalina, Rajnoch. Diváci: 6150.

Brno: Bureš - Švejnoha, Trousil, Živný, Čoupek (79. Okleštěk) - Kalivoda (46. Dvorník), Mareček, Polách, Střeštík (79. Baláž) - Besta, Došek. Trenér: Uličný.
M. Boleslav: Miller - Kalina, Procházka, Janíček, Hrdlička (61. Mach) - Mendy (70. Kysela), Rajnoch, Sylvestre, Poláček - Papadopulos, Řezníček (67. Opiela). Trenér: Hapal.

[ 25. 8. 2008 - ČTK | Foto: ČTK ]