Brazílie si bez problémů odvezla všechny body z Chile

Reprezentanti Brazílie zvítězili v nedělním utkání sedmého kola jihoamerické kvalifikace mistrovství světa 2010 v Chile 3:0 a posunuli se na druhé místo tabulky o dva body za vedoucí Paraguay. Dva góly vstřelil Luis Fabiano, třetí přidala nová posila Manchesteru City Robinho.

Luis Fabiano se poprvé trefil v 21. minutě, když poslal hlavou do sítě Ronaldinhův centr z volného kopu. Ronaldinho pak sice neproměnil penaltu, kterou mu domácí brankář Claudio Bravo zneškodnil, ale ještě před poločasem zvýšil na 2:0 Robinho. I na jeho gólu se podílel Luis Fabiano, tentokrát přihrávkou.

Brazílie odehrála téměř celou druhou půli v deseti po vyloučení obránce Klébera, ale Chilané hráli přesilovku jen čtvrt hodiny. Pak se počet hráčů na ploše vyrovnal, protože červenou kartu dostal i domácí středopolař Jorge Valdivia. Ten přitom přišel na hřiště jako střídající hráč až ve 40. minutě a nastoupil teprve v druhém mezistátním utkání po odpykání desetizápasového trestu za to, že se loni během mistrovství Jižní Ameriky opil. Luis Fabiano pak uzavřel skóre po sólové akci.

Další kvalifikační zápasy jihoamerické zóny CONMEBOL jsou na programu ve středu. Chile nastoupí proti Kolumbii, brazilští svěřenci trenéra Carlose Dungy, kteří v neděli skórovali poprvé po třízápasovém půstu, přivítají poslední celek tabulky Bolívii. Po odehrání 18 kol postoupí čtyři nejlepší mužstva na MS přímo, pátý tým konečné tabulky se v baráži utká s celkem ze severo- a středoamerické zóny.