Rusové zahájili kvalifikační boje výhrou nad Walesem

Vydřenou výhrou 2:1 nad Walesem dnes vstoupili do kvalifikace mistrovství světa 2010 fotbalisté Ruska. Zisk prvních tří bodů do tabulky skupiny 4 jim zařídil až devět minut před koncem střídající útočník Pavel Pogrebňak.

Wales měl skvělou šanci dostat se do vedení již po 17 minutách hry, ovšem devatenáctiletá hvězda Bale neproměnil penaltu, kterou sám vybojoval. Naopak o pět minut později ukázal Baleovi, jak se proměňuje pokutový kop, jeho nový spoluhráč z anglického Tottenhamu Pavljučenko: potrestal zákrok na Zyrjanova a poslal Rusy do vedení.

Po změně stran však Bale své zaváhání napravil. Na levé straně si poradil se dvěma obránci a parádním centrem našel Ledleyho, který neměl problém trefil zblízka prázdnou branku. Radost Velšanů však trvala jen do 81. minuty, kdy střídající Pogrebňak utekl obráncům, obešel i brankáře a zajistil Rusku těsnou výhru.

Výsledky:

Skupina 4:

Moskva: Rusko - Wales 2:1 (1:0)
Branky: 22. Pavljučenko z pen., 81. Pogrebňak - 67. Ledley. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).

[ 10.9.2008 - ČTK | Foto: goal.com ]