Jirouš popravil sparťanské béčko

[b]Aktualizováno.[/b] Sokolov porazil http://www.efotbal.cz/admin/index.php?page=clanky/clanky_edit&id=43964&stranka=1v utkání druhé ligy Spartu B 1:0 a po vysokých výhrách nad Vítkovicemi a Karvinou si připsal třetí vítězství za sebou. Jediný gól zápasu vstřelil v 72. minutě Jirouš. Ve druhém utkání se Třinec posunul na třetí místo tabulky, když zvítězil doma 3:0 nad Slováckem, a ztrácí jen bod na vedoucí duo soutěže, které tvoří Jihlava a Čáslav.

V prvním poločase se ani jeden tým branky nedočkal. Sparťané přitom do utkání vlétli jako uragán a prvních dvacet minut skoro nepustili domácí celek z jeho poloviny. Nejdříve tváří v tvář Ilizimu neuspěl mladíček Kadlec, v 17. minutě se pak mohl radovat Holenda, jenž se ve vápně zbavil svého strážce, ale trefil pouze břevno.

Poté začali otěže přebírat domácí, kteří se také po půlhodině hry propracovali do tří šancí. Nejblíže k brance byl agilní Vaněček, který v 28. minutě trefil zblízka pravou tyč Grigarovy branky. Po chvilce se k dvěma hlavičkám dostal kanonýr Jirouš, ale ani jednou nezamířil mezi tyče.

I druhý poločas se nesl ve vysokém tempu, které určoval především domácí tým. Po pár minutách Salák přestřelil prázdnou branku, ale v další velké šanci už byl Baník v 72. minutě úspěšný. Pilař poslal míč do uličky Vaněčkovi, který centrem přeloboval brankáře Grigara, a míč do sítě nasměroval sokolovský hrdina Jirouš, jenž se trefil už ve třetím zápase po sobě.

Pražané se snažili o vyrovnání, jejich největší šanci měl Krob, který v 78. minutě z přímého kopu trefil břevno domácí branky. Zbylé minuty již žádný vzruch nepřinesly, a tak tři body zůstaly v Sokolově.

Sokolov - Sparta B 1:0 (0:0)
Branka: 72. Jirouš. Rozhodčí: Adam - Ubias, Kovařík. ŽK: Čada - Sedláček, Nádeníček, Glaser, Třešňák. Diváci: 2070.

Sokolov: Ilizi - Kaplan, Knakal, Hájovský, Čupr - Podrazký, Pilař, Čada, Vaněček - Salák (87. Javorský, 90. Šmerda), Jirouš (82. Procházka). Trenér: M. Hašek.
Sparta B: Grigar - Valíček (85. Třešňák), Sedláček, Mareš, Krob - Glaser, Kokoška, Pečnik, Podaný - Holenda (88. Švec), V. Kadlec (68. Nádeníček). Trenér: Svoboda.

Třinec udeřil už před poločasem

Třinec si v duelu s favorizovaným Slováckem připsal nečekaně vysoké vítězství. Hlavně v prvním poločase byli domácí lepším mužstvem a už po necelých šesti minutách vedli díky brance Veselého. V 15. minutě pak potrestal chybující obranu Slovácka druhým gólem Doubek, a když v závěru poločasu zaváhali hostující zadáci znovu, přidal třetí zásah Eismann.

Do druhé půle vstoupili hosté s odhodláním výsledek alespoň zkorigovat, ale pozorná třinecká obrana v čele s brankářem Lipčákem si věděla rady. Obě šance, do kterých se dostali Psohlavec s Gondou, domácí hráči odvrátili a utkání v poklidu dovedli do vítězného konce.

Třinec - Slovácko 3:0 (3:0)
Branky: 6. Veselý, 15. Doubek, 42. Eismann. Rozhodčí: Kocián - Wilczek, Slavík. ŽK: Šalamoun - Čtvrtníček, Formánek, Hrotek, Kerbr. Diváci: 1416.

Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Hupka, Martinčík - Malíř (69. Joukl), Ďurica, Šalamoun, Eismann - Veselý (13. Maceček), Doubek (80. Zítka). Trenér: Kouřil.
Slovácko: Filipko - Němčický (25. Berger), Šimáček, Hrotek, Formánek - Kubáň, Stýskala, Randa, Gonda - Čtvrtníček (51. Kerbr), Psohlavec. Trenér: Jurkemik.

Olomouc vrátila Opavě vyřazení

Olomoucký celek oplatil svému soupeři nedávné vyřazení z Poháru ČMFS, v němž Opava postoupila až po pokutových kopech. Domácí začali lépe a během prvních 20 minut mohli třikrát skórovat, Slezané však měli štěstí. Kučerňák během dvou minut trefil nejprve břevno a poté tyč Novákovy branky, do další šance se potom dostal Škuta, kterého opavský gólman vychytal.

V druhém poločase se hra vyrovnala a hosté mohli jít v 75. minutě dokonce do vedení, ale Šultes svoje sólo nedotáhl ke gólovému zakončení. HFK v závěru znovu přitlačil a po Krutého centru mohl skórovat opět Kučerňák, ale Novák jeho šanci zneškodnil. V samém závěru se Olomoučtí přece jen dočkali branky, když záložník Krutý napřáhl z 25 metrů a rozhodl o výhře domácího týmu.

HFK Olomouc - Opava 1:0 (0:0)
Branka: 90. Krutý. Rozhodčí: Hájek - Večeřa, Tacina. ŽK: Kropáček, Škrobák, Lukášek - Šultes, Půda. Diváci: 565.

HFK: Doležal - Dadák, Zlatohlavý, Čučka, Glos - Škrobák (79. Lukášek), Škuta, Kučerňák, Krutý - Kropáček (29. Mindenberg), Galajda. Trenér: Mucha.

Opava: Novák - Víšek, Mezlík, Cigánek, Kolínek (72. Wirth) - Kiša, Metelka, Barteska, Partyš (89. Neubert) - Šultes, Halaška (76. Půda). Trenér: Neček.

[ 13.9.2008 - ČTK | Foto: MARSfoto ]