Robihno hned při své premiéře skóroval

[b]Aktualizováno.[/b]Nejdražší fotbalista Premier League Robinho se hned v prvním utkání v Anglii uvedl gólem. Brazilcova trefa do sítě českého gólmana Petra Čecha z Chelsea však Manchesteru City, kam přišel za rekordních 42 milionů eur (1,04 miliardy korun) z Realu Madrid na body nestačila. Londýnský celek, kam měl původně Robinho namířeno, vyhrál 3:1.

Robinho čekal na první gól v Anglii jen 13 minut. Po faulu Ricarda Carvalha proměnil brazilský fotbalista přímý kop, když poslal míč do sítě po teči velmi špatně postavené zdi. Zatímco Robinho slavil gól tradičním cucáním palce, brankář Čech si obdrženou branku vehementně vysvětloval s obráncem a kapitánem Johnem Terrym.

Manchester se z vedení radoval jen tři minuty, když po rohovém kopu využil zmatků v obraně Carvalho. Do vedení poslal hosty Frank Lampard, který se trefil ve druhém poločase po kombinaci s Joem Colem. Anglický reprezentant hrající s ovázanou hlavou po krvavém zranění v kvalifikačním utkání s Chorvatskem měl podíl i na třetí brance Chelsea, na kterou v 69. minutě přihrál Nicolasi Anelkovi.

Domácím nepomohla v posledních 13 minutách ani převaha jednoho muže v poli, když Terry dostal po faulu na unikajícího Joa červenou kartu. Chelsea tak bude příští víkend postrádat svého kapitána v duelu s mistrovským Manchesterem United.

Střelecky se dařilo i českému útočníkovi Romanu Bednářovi, který dal z penalty druhý gól v sezoně. Nováčkovi z West Bromwiche tak pomohl k první výhře v nejvyšší soutěži 3:2 nad West Hamem.

Protesty proti majiteli klubu Miku Ashleymu poznamenaly zápas Newcastlu s nováčkem z Hullu ve 4. kole Premier League. Fanoušci nejprve před stadionem St. James' Park demonstrovali kvůli rezignaci trenéra Kevina Keegana, který odešel po sporech s vedením, a poté bojkotovali začátek utkání, jež tak odstartovalo před poloprázdnými tribunami.

Hull, který podle serveru BBC nastoupil ve vypůjčených dresech od domácích, protože sudímu se nelíbila šedá barva hostující soupravy, nakonec vyhrál 2:1 a v tabulce je po čtyřech kolech na čtvrtém místě.

Stejně jako při svém prvním gólu v Premier League, i v sobotu se Bednář trefil z penalty. V 37. minutě vyrovnal na 2:2 po faulu brankáře Roberta Greena na Leona Barnetta. O první výhře West Bromwiche mezi anglickou elitou rozhodl sedm minut před koncem po rychlém protiútoku Chris Brunt.

Střelcem dne byl útočník Arsenalu Emmanuel Adebayor, který hattrickem navázal v duelu s Blackburnem na úvodní trefu Robina van Persieho a zařídil tak výhru londýnského celku 4:0.

Výsledky - 4. kolo:

Liverpool - Manchester United 2:1 (26. vlastní Brown, 77. Babel - 3. Tévez)
Blackburn - Arsenal 0:4 (45., 81. z pen. a 90. Adebayor, 8. Van Persie)
Fulham - Bolton 2:1 (15. Gera, 41. Zamora - 82. Davies)
Newcastle - Hull 1:2 (82. Xisco - 34. z pen. a 55. M. King)
Portsmouth - Middlesbrough 2:1 (59. a 86. Defoe - 24. Mido)
West Bromwich - West Ham United 3:2 (3. Morrison, 37. z pen. Bednář, 83. Brunt - 29. Noble, 35. Neill)
Wigan - Sunderland 1:1 (78. Zaki - 85. vlastní Bramble)
Manchester City - Chelsea 1:3 (13. Robinho - 16. Carvalho, 53. Lampard, 69. Anelka)

[ 13.9.2008 - ČTK | Foto: AFP ]