Vlašim poprvé prohrála, přesto vede ČFL

Šest úvodních kol nové sezony ČFL odehráli vlašimští fotbalisté jako jediní s nulou v kolonce porážek, po dnešním programu kompletního předehrávaného 17. kola už to ale neplatí. V souboji druhého se třetím týmem pořadí loňské sezony tým Graffinu podlehl 1:2 v Sezimově Ústí, přesto nadále vede tabulku.

Bodové ztráty totiž utrpěly i další celky z popředí tabulky Slavia B, Písek a Sparta Krč. V první polovině pořadí se tak vměstnalo osm týmů do dvoubodového rozpětí.

Vlašim sice poslal do vedení Dušan Lizák, jenž rozhodl už předchozí zápas na půdě nováčka v Písku ve prospěch svého týmu. Dnes to ale nestačilo, pět minut před koncem totiž vyrovnal Jan Předota a v 90. minutě zajistil Sezimovu Ústí výhru 2:1 Jiří Kostečka.

Zatímco Vlašim přišla o nulu v kolonce proher, Vyšehrad jako poslední celek soutěže dnes vymazal nechtěnou nulu v kolonce výher. Pražané sice prohrávali s karlovarským týmem gólem Hrubého, brankami Ooudahara a Hendrycha na konci obou poločasů ale zvrátili zápas ve svůj prospěch a oslavili premiérovou výhru 2:1.

Pět branek v rozmezí 33 minut nastřílel králodvorský nováček poslednímu Náchodu-Deštné. Zápas nakonec skončil 5:1 pro Středočechy, kteří přitom v předešlých šesti kolech nastříleli dohromady jen tři branky.