Boleslav se v závěru bála o výhru nad Kladnem

Skvělý úvod orámovaný dvěma góly a pak strach o udržení vítězství. Takový zápas zažili v sedmém ligovém kole hráči Mladé Boleslavi, kteří porazili Kladno 2:1. Boleslav vyhrála doma potřetí za sebou a za triumf může děkovat hlavně výbornému nástupu; už po osmi minutách vedla po trefách Poláčka a Pecky 2:0. Hosté se přiblížili v 79. minutě po brance kapitána Killara, ale přes závěrečnou převahu už na body nedosáhli. Boleslav se tak dostala na druhé místo v tabulce za Spartu, ale třetí Slavia má k dobru dohrávku ve Zlíně.

Jestli se Mladá Boleslav chtěla udržet na dostřel absolutní ligové špičce, nesměla s Kladnem zaváhat a navázat naopak na předchozí dva domácí triumfy se Zlínem a Olomoucí. A Boleslavští svoje plány začali naplňovat velmi záhy. Domácí totiž udeřili hned ze svého prvního útoku, kdy Rajnochův centr propadl až k Poláčkovi a domácí záložník ranou bod břevno už po 41 vteřinách uklidnil svůj tým nejrychlejší letošní ligovou brankou.

To nebylo ze strany domácích zdaleka všechno. Svoje kleště nemínili povolit a v osmé minutě kladenskou obranu rozložili podruhé. Střela obránce Macha sice nepatřila do kategorie povedených, ale míč se odrazil na hranici pokutového území k Peckovi a ten oslavil svůj návrat do základní sestavy povedenou trefou pod břevno. V tu chvíli se zdálo být pravděpodobné, že Kladno nenaváže na předchozí tři ligové duely, v nichž nepoznalo přemožitele.

Hosté totiž působili neškodně a domácí je odmítali dorazit. S dvoubrankovým vedením v zádech Mladá
Boleslav odmítla stupňovat tempo hry a spíše ji kontrolovala daleko od své branky. Po hluchém úseku mohli domácí přece jenom zvýšit: po průniku ex-kladenského Kaliny zamířil nad břevno aktivní Poláček, na druhé straně nedotáhli hosté svoji jedinou nebezpečnou akci, když Dubský zahrozil střelou do tyče. To už hosté hráli z poloviny obměněnou obranou: kvůli zraněním museli předčasně střídat Gross s Bartošem.

Ani poločasová pauze Boleslav nedonutila ke zvýšení tempa a navázání na výborný úvod. Poláček si marně snažil vymodlit penaltu a nakonec po nahrání pádu viděl jen žlutou kartu. Pokutový kop domácím nepřinesl ani další divoký pád Kaliny. Naopak Kladno mohlo zápase ještě zdramatizovat poté, co bek Procházka zakončil svůj výpad střelou těsně vedle tyče.

Až deset minut před koncem dostal zápas mnohem zajímavější zápletku. Čím dál odvážnější Kladno zahrozilo akcí po pravé straně, útočníka Šilhana ještě skvěle vychytal Miller, ovšem na dorážku kapitána Killara už dosáhnout nemohl. Kladno tak v pátém zápase Boleslavi vstřelilo teprve svůj druhý gól, ale ani ten dnes už hostům k bodovému zisku nepomohl.

Výsledek:

FK Mladá Boleslav - SK Kladno 2:1 (2:0)
Branky: 1. Poláček, 8. Pecka - 79. Killar. Rozhodčí: Mikel - Filgas, Marek. ŽK: Mendy, Poláček - Dubský, Hajník, Procházka, Zachariáš. Diváci: 4650.

Boleslav: Miller - Kalina, V. Procházka, Janíček, Mach - Mendy, Rajnoch, Sylvestre, Poláček (90+1. Kysela) - Pecka (84. Opiela), Papadopulos (67. Řezníček). Trenér: Hapal.

Kladno: Pavlík - Bartoš (45+2. Hajník), Killar, Gross (10. Beneš), J. Procházka - Cigánek, Strnad, Dubský (62. Zachariáš), Zoubele, Szabo, Šilhan. Trenér: Hřídel.

[ 21.9.2008 - ČTK | Foto: ČTK ]