Slováku Hamšíkovi se daří, dal už tři branky

Slovenský reprezentant Marek Hamšík nadále potvrzuje v barvách Neapole svůj výjimečný talent. Jednadvacetiletý rodák z Banské Bystrice přispěl ve středu svým třetím zásahem v této sezoně Serie A k domácímu vítězství svého týmu nad Palermem 2:1.

Hamšík otevřel skóre ve 14. minutě poté, co Christian Maggio zatáhl míč z pravé strany do pokutového území, slovenský fotbalista si perfektně naběhl a z bezprostřední blízkosti překonal brankáře Ameliu. V 76. minutě upravil na 2:0 pro domácí Zalayeta a i když o sedm minut později Miccoli z penalty snížil, na druhém vítězství svěřenců trenéra Edyho Reji to nic nezměnilo.

Neapol se po čtyřech ligových kolech nachází na čtvrtém místě v tabulce za Interem Milán, Laziem Řím a Atalantou Bergamo. "Vidět svoje mužstvo takhle vysoko v tabulce mě naplňuje pocitem štěstí. Toto je náš devátý dobrý výsledek v řadě. Proti Palermu jsme odehráli opravdu skvělý zápas," konstatoval Reja.

Trenér Neapole: Hamšík má úžasný cit pro výběr správného místa

Výraznou zásluhu na tomto umístění má právě Hamšík, který zaznamenal tři z pěti gólů Neapole v nové sezoně. Patnáctinásobný reprezentant SR se v úvodním kole Serie A postaral o remízu 1:1 na půdě AS Řím, o dva týdny později přispěl k domácí výhře 2:1 nad Fiorentinou a neskóroval jen před týdnem v Udine, kde celý zápas proseděl na lavičce.

Zajímavé také je, že Hamšík v této sezoně rozvlnil síť za soupeřovými brankáři v každé soutěži, ve které nastoupil, tedy v Intertoto Cupu, Poháru UEFA, v dresu národního týmu v kvalifikaci světového šampionátu 2010 i v Serii A.

"Hamšík má úžasný cit pro výběr správného místa při gólových situacích. Vypadá to tak, jako by jeho pravačka obsahovala nějaký magnet na balon. Je to výjimečný hráč," pochválil slovenského reprezentanta Reja.

Neapol se v Serii A představí v neděli na trávníku Bologni, která po vítězství v úvodním kole této sezony zaznamenala tři porážky v řadě.