Jihlava porazila Most, Dukla Olomouc

[b]Aktualizováno.[/b] Jihlavští fotbalisté dnes v utkání desátého kola druhé ligy porazili doma Most 1:0 a posunuli se do čela tabulky. Vysočině zajistil vítězství v 89. minutě Faldyna, to už hráli hosté více než čtvrt hodiny v oslabení o vyloučeného Štumpfa. Stejným rozdílem vyhrála i Dukla Praha, na kterou nestačila Olomouc.

Jihlava musela kvůli Vojáčkovu karetnímu trestu poslat do branky nováčka Štěpanovského, ten ale moc práce neměl. Úvodních patnáct minut patřilo jasně Vysočině, jenomže když Kadlec poslal z přímého kopu už pátou střelu nad branku, bylo jasné, že domácí střelecké trápení týmu neskončilo.

To Most měl skromnější cíle a v první půli to také ukázal. Jedinou jeho šancí byl Onyangův centr, na který před brankou nedosáhl Mrkvička. Blízko gólu byl až v 56. minutě domácí Rabušic. Sám před brankou hlavičkoval k tyči, Paleček ale mohutným skokem vyrazil míč na roh.

Naděje svitla domácím v 73. minutě, kdy musel po druhé žluté kartě ze hřiště Štumpf. O deset minut později mohlo být rozhodnuto, ale skvělý Paleček skokem pod Rabušicovy nohy zabránil jistému gólu.

Jihlava se ale výhry nakonec přece jen dočkala. V 89. minutě nacentroval před branku střídající Schneider a Faldyna přidal do své letošní střelecké statistiky sedmý zápis.

Už ve druhé minutě se objevil za olomouckou obranou Kolomazník, ale jeho střelu z úhlu vyrazil brankář Doležal na roh. Po jeho rozehrání odvrátil míč z brankové čáry obránce Lošťák. Dukla dlouho marně hledala klíč k pevné obraně hostů. Neujala se ani Kolomazníkova střela bez přípravy v 21. minutě, ani pohotový pokus Novotného po rohu.

Druhý poločas přinesl stejný obrázek: hosté urputně bránili a Dukla nenacházela skulinku. Nepodařilo se skórovat ani Mikulovi hlavou, ani Malému, který vystřelil z 30 metrů; Doležal byl opět na místě. Rozhodla až pěkná kombinace v 65. minutě. Blaha vysunul Kolomazníka, ten vystřelil a vyražený míč vrátil ze tří kroků do sítě Svatonský. V 74. minutě uvolnil Malý ideálně do uličky Zelenku, který ale šanci neproměnil. Stejně si kanonýr Dukly počínal i sedm minut před koncem, kdy trefil z úhlu boční síť.

Výsledky:

Vysočina Jihlava - Baník Most 1:0 (0:0)
Branka: 89. Faldyna. Rozhodčí: Hrubeš - Lakomý, Tacina. ŽK: Vepřek, Kadlec - Hainault, Grečiško, Štumpf, Webster. ČK: 73. Štumpf. Diváci: 1550.

Jihlava: Štěpanovský - Gabriel, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Gába, Urban (46. Veselý), Lovětínský (83. Schneider), Cihlář (77. Kaplan) - Rabušic, Faldyna. Trenér: Marko.
Most: Paleček - Grečiško (70. Loos), Webster, Hainault, Schut - Sigmund, Štumpf, Hofmann, Onyango (77. Jedinák) - Mrkvička (90. Tonev), Franěk. Trenér: Žák.

Dukla Praha - HFK Olomouc 1:0 (0:0)
Branka: 65. Svatonský. Rozhodčí: Jech - Teuber, Štěrba. ŽK: Glos, Krutý, Los (všichni HFK Olomouc). Diváci: 433.

Dukla: Svoboda - Mikula, Vorel, Novotný, Šmíd - Malý (88. Hozda), Kolomazník, Gedeon, Balát (57. Svatonský) - Zelenka, Blaha (65. Kulvajt). Trenér: Bittengel.
HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Čučka, Krejčí, Glos (53. Korčián) - Dadák, Kučerňák, Mindenberg, Krutý - Galajda, Kropáček (70. Los). Trenér: Mucha.