Hlučín zdolal Slovácko B a upevnil si vedení

Fotbalisté Hlučína dál pracují na návratu do druhé ligy. Svěřenci trenéra Petra Samce dnes v 10. kole MSFL porazili 1:0 slováckou rezervu a vedou již o tři body před Kroměříží, jež doma remizovala 1:1 s Mutěnicemi.

Třetí Znojmo má však k dobru nedělní souboj se zlínským béčkem.
Hlučín, který si udržuje jako jediný tým třetí ligy stoprocentní bilanci na vlastním trávníku, zvítězil nad Slováckem B zásluhou Chlebkovy trefy již po čtvrthodině hry. Naopak Kroměříži vedení 1:0 nestačilo. Na Švachův gól stihl reagovat ještě do poločasu mutěnický Obal.

Hlučín alespoň zčásti odčinil týden starou porážku 0:3 z Frýdku-Místku, zato Slovácko B prohrálo počtvrté za sebou a navíc už 434 minut neskórovalo. Tentokrát se nedařilo ani Frýdku-Místku, doma podlehl 0:1 Uničovu brankou Hrubého. Uničovu se ve Frýdku-Místku dlouhodobě nadmíru daří, ze tří posledních zápasů si odsud odvezl celkem sedm bodů.

Poprvé od 1. května, kdy podlehlo 0:1 Zábřehu, nedokázalo doma skórovat olomoucké béčko. Dnes se stejným soupeřem remizovalo bez branek.

Výsledky - 10. kolo:

Frýdek-Místek - Uničov 0:1 (0:1), Olomouc B - Zábřeh 0:0, Brno B - Břeclav 0:0, Hlučín - Slovácko B 1:0 (1:0), Blansko - Bystrc 3:0 (0:0), Kroměříž - Mutěnice 1:1 (1:1).