Slavia rozdrtila Kladno a vede ligu

Vedoucí celek tabulky první fotbalové ligy Slavia Praha ani v desátém kole nezaváhal. Na domácím trávníku zdolal přesvědčivě SK Kladno 5:0, které tak v tabulce kleslo na poslední místo. Slavia vyhrála sedmý ligový zápas za sebou, v Edenu v této sezoně ještě ani jednou neinkasovala a k souboji s Mladou Boleslaví o čelo tabulky pojede v příštím kole s dvoubodovým náskokem. Nejlepší střelci Slavie přitom dnes vyšli naprázdno, ale zastoupili je Šmicer, Černý, Volešák a Ivana, který se trefil hned dvakrát.

Slavia se do svého soupeře pustila s velkou chutí. Na konci první desetiminutovky se po kontaktu s obráncem ocitl na zemi v pokutovém území slávistický kanonýr Necid, ale sudí Královec nechal sporný zákrok bez povšimnutí. Přesto diváci na branku nečekali dlouho. Po čtvrthodině hry poslal Jarolím kolmici dopředu, míč se odrazil ke Šmicrovi, který si ho zpracoval a zkušeně přeloboval kladenského gólmana Pavlíka. Pětatřicetiletý Šmicer tak potvrdil že na Kladno umí, v loňské sezóně mu dal gól v obou zápasech, a byly to jeho jediné ligové branky.

Domácí soupeře jasně přehrávali v kombinaci i pohybu, hrálo se prakticky pouze před brankou hostí a nejzaměstnanějším hráčem byl gólman Pavlík. Po půlhodině hry se po zmatcích ve vápně natahoval po míči Necid, ale nakonec u něj byl dříve Pavlík. O pět minut později Jurkič neuhlídal Šmicra, ten přihrál Černému a jeho rána z dvaceti metrů jen těsně minula levou tyč.

I po přestávce se hrálo většinou jen na kladenské polovině, výjimkou byla hlavička Strnada, která však minula tyč Vaniakovy branky. A pak znovu udeřila Slavia. V 56. minutě Šmicer poslal do uličky míč Krajčíkovi a jeho centr pohotově nasměroval do sítě Černý.

Zásluhou náhradníků se pak vcelku přijatelná prohra změnila v debakl. Na tříbrankový rozdíl zvýšil střídající Ivana, kterému k tomu stačily čtyři minuty pobytu na hřišti. Dostal míč za pokutovým územím, zasekávačkou se zbavil svého strážce a tvrdě vypálil. Pavlík si stačil sice na míč sáhnout, ale mimo tři tyče jej nevytlačil.

Další střídající Volešák poslal míč do sítě z bezprostřední vzdálenosti po akci Ivany a střele Šenkeříka, která se k němu odrazila. V poslední minutě se trefil podruhé Ivana po nádherné individuální akci a Slavia už podruhé v této sezoně soupeře deklasovala pětibrankovým rozdílem. O její útočné síle svědčí skutečnost, že dnes byli všichni střelci jiní než při pětibrankvé výhře nad Bohemians Praha ve čtvrtém kole.

Výsledek:

Slavia Praha - SK Kladno 5:0 (1:0)
Branky: 69. a 90. Ivana, 14. Šmicer, 56. Černý, 86. Volešák. Rozhodčí: Královec - Handlíř, Lakomý. ŽK: Smutný, Procházka, Hezrán. Diváci: 11.285.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Belaid (68. Volešák), M. Jarolím, Tavares, Černý - Šmicer (63. Ivana), Necid (75. Šenkeřík). Trenér: K. Jarolím.
Kladno: Pavlík - Procházka (62. Gross), Beneš, Killar, Jurkič - Smutný (62. Zachariáš), Herzán, Strnad, Cigánek - Zoubele (72. Holub), Šilhan. Trenér: Hřídel.

[ 19.10.2008 - ČTK | Foto: ČTK ]