Vlašim vede už o čtyři body

Fotbalisté Vlašimi po dnešní remíze 1:1 v Karlových Varech vedou tabulku ČFL o čtyři body před dvojicí Sparta Krč, Hlavice. Oba tyto týmy vyhrály venku: exdruholigová Krč na půdě dosud druhé Plzně B 2:0 a hlavický nováček už v sobotu 1:0 v Sezimově Ústí.

V Karlových Varech padly obě branky ze standardních situací. Po čtvrthodině hry poslal domácí mužstvo do vedení střelou z trestného kopu Tichota, ještě do poločasu však stihl vyrovnat vlašimský Balšánek, jenž proměnil penaltu za faul na Lizáka. V závěru utkání byli blíže k tříbodovému zisku hosté, Západočeši ale domácí neporazitelnost uhájili.

Krč v přímém souboji o druhé místo dala oba góly rovněž po standardních situacích, ale hlavou. Jejich autory byli Horkavý a Soukup. Tým z Prahy 4 tak zároveň potvrdil svoji vysokou úspěšnost na hřištích soupeřů, kde získal z šesti zápasů 14 bodů a jako jediný venku dosud neprohrál.
Odlišné starosti má jiný reprezentant metropole Vyšehrad; po dnešní výhře 2:0 nad libereckým béčkem, jež byla teprve jeho druhou na podzim, si však může přece jen trochu volněji vydechnout. Skórovali Budějský, jenž prolomil střeleckou impotenci "šemíků" po 376 minutách hry, a Kubík.