Sparta byla v Plzni ráda za bod

Remízou 1:1 skončil souboj mezi fotbalisty Plzně a Sparty Praha, který byl současně premiérou trenérů Vrby a Chovance na lavičkách obou soupeřů. Hosté se dostali do vedení díky Slepičkovi, domácí ještě před poločasem vyrovnali.Sparta dohrávala v deseti, v poslední minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě Hušek. Sparta nevyhrála počtvrté za sebou, domácí série bez vítězství trvá dokonce devět utkání.

Dva týmy s novými trenéry na lavičce, na domácí straně sedm exsparťanů v sestavě. To byl dostatek důvodů, aby se hrál ve Štruncových sadech dramatický fotbal. Jenže místo toho to byla dlouho nuda - až se zdálo, že hráči čekají na příchod velké části diváků, kteří se trousili do hlediště z předchozího duelu extraligových hokejistů.

Něco zajímavého se začalo dít na hřišti až po dvaceti minutách. Nejprve se dostali k brance domácí, ovšem Kolářovu ránu ze šestnáctky jistě chytil Blažek, který chytal ligový zápas v letenské brance poprvé od května loňského roku. Ještě lépe si poradil s lehkým pokusem Horvátha k tyči.

Hosté sice dokázali zhuštěným středem držet domácí od své branky poměrně jistě, ale tradičně jim vázla rozehrávka a přechod do ofenzívy. Ve 31. minutě sice překonali domácí obranný val, ale v šanci zastavil Slepičku mylný verdikt asistenta rozhodčího, který odmával ofsajd.

O minutu později už ale hosté vedli: roh Zemana propadnul do středu šestnáctky, Poštulka ho jen postrčil ke Slepičkovi a ten už neměl problém nastavit stehno, kterým míč dopravil do sítě. Vzápětí mohli sparťané vedení zvýšit, ale Poštulka napravil předchozí chybu a včas zastavil průnik Zemana.

Domácí v závěru poločasu zrychlili hru a brzy se dočkali zasloužené odměny v podobě vyrovnání. Ve 40. minutě sparťanská obrana špatně zareagovala na vysunutí Rezka, bývalý sparťanský útočník si pohrál s Voříškem a prostřelil Blažka.

Sparta si o přestávce vzala první poločas asi více k srdci, protože na úvod druhé části zrychlila hru středové řady a měla několik minut míč takřka výhradně ve svém držení. V 51. minutě se řítil do velké šance Kisel, ale oba stopeři mu společným pádem pod nohy jeho nápřah ke střele zmařili. Akce nastartovala na chvíli oboustranně zajímavější dění: už o minutu později prošel středem hřiště bleskurychle Kolář, dostal se až před Blažka, ale ten osvědčil rychlé nohy a jeho pokus srazil na roh.

Po několika zajímavých minutách ale hra znovu zpomalila, oba týmy se předbíhaly v nepřesnostech. Ke škodě tak na dlouho nejdramatičtějším okamžikem byla ošklivá a nezaviněná srážka Varadiho s Blažkem, ale oba po rychlém ošetření pokračovali. Domácí byli v těch chvílích rozhodně aktivnější, Sparta se nedokázala v malém počtu útočících hráčů prosadit přes domácí obranu. Zdaleka nejnebezpečněji vypadala přízemní rána Zemana, domácí kontrovali podobným pokusem Jiráčka a souboj skončil remízou.

Chovanec čekal větší nadšení

Výsledek:

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 1:1 (1:1)
Branky: 40. Rezek - 32. Slepička. Rozhodčí: Jech - Pospíšil, Novák. ŽK: Rezek, Rada - Kulič, Hušek, Kučera. ČK: 90. Hušek (Sparta). Diváci: 5920.

Plzeň: Poštulka - Halama (76. Vaculík), Rada, Navrátil, Smola - Petržela (61. Jiráček), Trapp, Horváth, Kolář - Varadi (86. Tatanašvili), Rezek. Trenér: Vrba.
Sparta: Blažek - Kúdela, Voříšek, Kučera, Krob - Kladrubský, Hušek - Kulič (68. Kušnír), Kisel (90+3. Vacek), Zeman - Slepička (82. Holenda). Trenér: Chovanec.